” CHOKE / TIKANMA “

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Dövüş Kulübü (Fight Club) ile büyük bir üne kavuşan Chuck Palahniuk’un “Choke” adlı romanından uyarlanan “Choke/Tıkanma” SUNDANCE FİLM FESTİVALİ 2008 ÖZEL JÜRİ ÖDÜLÜ sahibi başarılı bir kara mizah örneği… Başrollerinde SAM ROCKWELL, ANJELICA HUSTON, KELLY MACDONALD, BRAD WILLIAM HENKE ve JONAH BOBO’nın oynadığı, oyuncu Clark Gregg’in yönettiği  “CHOKE / TIKANMA” 14 Ağustos 2009’da vizyonda

Konu:

Tıp fakültesini bırakan Victor (Sam Rockwell) gündüzleri Kolonyal Dönem’in canlandırıldığı tematik bir parkta çalışan bir seks bağımlısıdır. Pahalı bir bakımevinde kalan Alzheimer hastası annesi Ida’nın (Anjelica Huston) masraflarını karşılamak için “ilginç” bir yol bulmuştur.

Lokantalarda boğazına takılan yiyecekle boğulma numarası yapmakta, kurtaran kişinin kendisinden sorumlu olmasını sağlamaktadır. Böylece, kurtaran kahramanlaşmakta, sıkıcı hayatının bir anlamı, arkadaşlarına gurur duyarak anlatacağı bir hikâyesi olmakta, daha sonra da hayatını kurtaran kişiden kendini sorumlu hissederek, ona sık sık yardım etmektedir.

Victor’ın, annesinin hastalığına sebep olan çarpıcı gerçekleri öğrenmesiyle hayatı hiç beklemediği şekilde değişir.

Türkçe Adı:  “TIKANMA”

Yönetmen: Clark Gregg
Senaryo: Chuck Palahniuk, Clark Gregg
Oyuncular: Sam Rockwell, Anjelica Huston, Kelly Macdonald
Tür: Komedi,  dram
Yapım: A.B.D 2008
Süre: 92 dk.
Vizyon Tarihi: 14 Ağustos 2009
İthalat: A.E Film
Dağıtım: Tiglon

http://www.foxsearchlight.com/choke/

Bir yanıt yazın