Clive Barker’dan Kan Kitabı / Clive Barker’s Book of Blood

Doğa üstü güçlerin ve olayların varlığını yıllarca süren araştırmalarıya kanıtlamaya çalışan Dr. Mary Florescu, sonunda teorilerinin geçekliğini kanıtlayabilmek için bir fırsat yakalar. Çok güvendiği dostu ve iş arkadaşı, Reg Fuller ile Tollington’da sebebi ve nasıl olduğu açıklanamayan cinayetlerin işlendiği bir eve yerleşirler. Dr. Florescu yanında içgüdülerine güvendiği öğrencilerinden birini de almıştır.  Simon McNeal, oldukça yakışıklı bir gençtir ve geçmişindeki paranormal olaylar yüzünden Mary’nin hem kişisel hem de profesyonel anlamda dikkatini çekmiştir. Mary Torrington’daki bu karanlık evin sırrını çözmekteonun medium güçlerinden faydalanmayı ummaktadır. Araştırmaları sırasında olan garip, korkunç  ve açıklanamaz durumlar Mary’i ispatları konusunda yüreklendirecektir. Fakat bu sırada Mary ve Simon’ın arasında başlayan tutkulu ilişki Tollington’daki bu garip evin tarif edilemez sakinlerini bu genç ve yetenekli adama yöneltir. Mary bu evin yolunu kaybetmiş ruhların  buluşma noktası olduğunu çok geç anlayacaklardır. Simon’ın özel güçlerinden ise faydalanma şekilleri çok acı verici ve korkunç olacaktır…

2007’nin Aralık ayında  Edinburgh’da başlayan çekimler Clive Barker’ıon korku hikayelerinin ilk kez beyaz perdeye adaptasyonu olarak sinema dünyasında sansasyon yarattı. Matador  Pictures ve Midnight Picture Show “BOOK OF BLOOD” hikayelerinin tüm sinemasal haklarını satın almışlardı.

Barker’ın uzun zamandır ortak çalıştığı  John Harrison (Tales From the Darkside, Dune the mini-series, Tales From the Crypt) filmin yönetmenliğini üstlendi ve senaryoyu  Darin Silverman ile birlikte yazdı.  Ödüllü yazar, yönetmen ve yapımcı  Clive Barker (“Hellraiser” “Candyman”) ise filmin yapımcısı oldu.

Filmin başrollerini Sophie Ward (Dinotopia, Crime & Punishment, The Nanny) , Jonas Armstrong (Robin  Hood, Teachers) ve Paul Blair (Outpost, Hallam Foe, This Year’s Love),  paylaştılar. İngiliz oyuncu  Doug Bradley daha önce Clive Barker‘ın başarılı filmi  “Hellraiser” da rol almıştı ve bu filmde de konuk oyuncu olarak rol aldı.

İngiliz romancı, oyun yazarı, senarist ve yönetmen Clive Barker dünya çapında fantaastik korku romanı ve sineması konusunda başarı elde etmiş “Hellraiser” ve “Candyman” gibi hikayelerin de sahibidir. Senaristin yeni çalışması “Midnight Meat Train” ise geçtiğimiz yıl Lionsgate tarafından sinemaya aktarılmıştır.

OYUNCULAR HAKKINDA

Sophie Ward (Mary)

Film: Out of Bounds, Crime and Punishment, Wuthering Heights, Toscanini, A Summer Story, Little Dorrit, Aria ve Young Sherlock Holmes.
TV: Heartbeat, Dinotopia, A Village Affair, Prophecy, Taking Liberty, Class of ’61, A Dark Adapted Eye, MacGyver, Miss Marple, A Caribbean Mystery, The Shell Seekers.
Tiyatro: One Flew Over The Cuckoo’s Nest (tour), An Ideal Husband (Theatre Clwyd), Nothing (59th Street, New York), Electricity (West Yorkshire Playhouse); Semi Monde (Lyric Theatre, London), The Three Sisters (Chichester), The Turn Of The Screw (Belgrade Theatre, Coventry), Flare Path (King‘s Head, London),  Les Liaisons Dangereuses (Touring), Private Lives, Milk Train,  Don Carlos, Hamlet, The Robbers, Elvira in Blithe Spirit, Venice Preserv’d

Jonas Armstrong (Simon)
Sinema: Terms, Skin of Our Teeth at The Young Vic, Rutherford and Son, The Royal Exchange
TV: Teachers, Ghost Squad, Robin Hood.

Paul Blair (Reg)

Sinema: Outpost, Hallam Foe, This Year’s Love, Legends of the Loch, Heavenly Pursuits.
TV: Dear Green Place, Takin’, Over the Asylum, Strathblair, Taggart, You Can’t Be Too Careful, The Lee & Herring Show, Life Support, Ruffian Hearts ve Bumpin’ the Odds.
Tiyatro: The Tempest, The Escapologist, Macbeth, Anna Karenina, Dealer’s Choice, Casanova, Dr Jekyll & Mr Hyde and The Merchant of Venice.

Yapımcılar

John Harrison (Senarist-Yönetmen)
(Night of the Living Dead/Creepshow –Yönetmen Yardımcısı
Tales From the Darkside , Tales From the Crypt, Earth 2, Profiler, Dune , Children of Dune, The Johnstown Flood, Dinosaur, Abarat, Bank Slate.

Clive Barker (Yapımcı)
The Books of Blood, Volumes 1-3,  The Books of Blood, Volumes 4-6, The Damnation Game, Rawhead Rex & Underworld, The Hellbound Heart, Hellraiser, Nightbreed, Candyman, Candyman 2: Farewell to the Flesh, Lord of Illusions, Gods and Monsters, Midnight Picture Show, Book of Blood and Dread, Midnight Meat Train.

Jorge Saralegui (Yapımcı)
Speed, Broken Arrow, Independence Day, Alien Resurrection, Red Planet, Showtime, Time Machine and Queen of the Damned.

Darin Silverman (Senarist)
Secret Love Child

Andy Harris (Yapım Tasarımı)
Hellbound: Hellraiser II, Comfort & Joy, The Big Man, Venus Peter, Conquest of the South Pole, A Simple Twist of Fate, The Near Room, Regeneration, The Woodlanders, The Wisdom of Crocodiles, My Life So Far, Gregory’s Two Girls, Beautiful Creatures, The Escapist, Gabriel & Me, American Cousins, The Key, Gunpowder Treason & Plot, Nina’s
Heavenly Delights, The Strange Case of Sherlock Holmes & Arthur Conan Doyle, Rebus, Hope Springs.

Philip Robertson (Görüntü Yönetmeni)
Surviving Evil, You and I, Frozen, The Applicant, Ma Boy, Jekyll & Hyde, A Quiet Drink, Ideal, Scribble, Briefing, Baldy McBain, Something Blue, Babyfather, Cowboys & Indians, Lucky Bugger, Blackout, Donna, Resurrecting Bill, Broken Wings.

Meg Speirs (Saç ve Makyaj Tasarımı)
Star Wars: Episode 1 – The Phantom Menace, Seven Years in Tibet, The Saint, Cutthroat Island, The Ghost and the Darkness, Restoration, Being Human, The House of Mirth, Summer, Young Adam, Afterlife, Missing, True North, Into Thin Air,Senseless.

Harry B. Miller III, A. C. E. (Kurgu)
Tremors 4: Original  Showdown, Federal Protection, The Stickup, A Murder of Crows, Set Effect, Birddog, Progeny, Airborne, Striking Distance, Jack’s Back, Weekend Pass , Tales From the Darkside: The Movie, Children of Dune, The Assassination File, Donor Unknown

Artem (Special Effects)
Babylon AD, Doomsday, Outpost, Stone of Destiny, Hot Fuzz, Brothers Grimm.

Gösterim Tarihi: 08 Mayıs 2009
Dağıtım: Özen Film
İthalat: Özen Film – Umut Sanat

Resimler:

Bir yanıt yazın