Çömez – Acemi Şansı – Cherry

ÇÖMEZ (CHERRY)
24 HAZİRAN 2011 DE SİNEMALARDA


SİNOPSİS

Aaron, Ivy League mühendislik programında okuyan zeki ama sakin bir öğrencidir. Burada karşılaştığı, 34 yaşında yeniden okula dönen hayat dolu çılgın Linda, Aaron’u hayallere sürükleyen ilk kadındır. Linda onu evine yemeğe davet ettiğinde Aaron artık çok şanslı olduğunu düşünür. Eve gittiğinde Linda’nın 14 yaşındaki asi kızı Beth ile karşılaşır… O an dan sonra Aaron için hayat yeniden şekillenir.
Romantik matematik her iki yönde de çalışmıyordu ama Aaron her şeye rağmen bu işlevsiz üçgenin içine girdi.
Artık hayat, Aaron karmaşık sandığı mühendislik eğitiminden çok daha karışıktı.

YÖNETMEN –YAZAR JEFFREY FINE

USC film okulu mezunu olan Jeffrey Fine, Discover Channel, National Geographic, PBS ve diğerleri için WIRED SCIENCE, ROBOCARS, A HAUNTING, THE FBI FILES and THE NEW DETECTIVES gibi bazı showların yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını yaptı.
Khandi Alexander ve Alan Boyce, oynadığı uzun metraj filmi No Easy Way filminin yönetmenliğini yaptı ve Heartland Film Festival’inin “Crystal Heart Award” ve “the Kodak Visionary Award” kazandı.

FİLM HAKKINDA – Jeffrey Fine
Bazen hikayeler ve karakterler hafızanızın derinliklerinden su yüzüne çıkar.Çömez’de de böyle oldu, benim üniversitede ilk yıllarımdaki deneyimlerime dayanan bir hikaye. Üniversitenin ilk yılları herkes için yoğun, sıcak, heyecanlı anılarla doludur. Evimizi, ailemizi, arkadaşlarımızı tanıdık olan her şeyi bırakıp kendi içimizde yepyeni bir evren oluşturuyoruz.
İlk yılımda, üniversiteye yeniden başlayan benden büyük bir kadınlar alışılmışın dışında bir arkadaşlığımız oldu. O ve kızı okuldaki herkesten farklıydı. Aslında benim hayatım boyunca karşılaştığım herkesten farklıydılar. Aynı zamanda oda arkadaşımda akademik kariyerindeki ikilemlerle beni inanılmaz şaşırtan biriydi. Baskıları sonucu mühendislikte okuyordu ama inanılmaz bir çizim yeteneği vardı. Sonunda fen bilimlerindeki yeteneğiyle çizim yeteneğini birleştirerek, resimli mükemmel bir çocuk kitabı yarattı. İşte Çömez benim Linda ve Beth ile olan karmaşık ilişkim ve yetenekli oda arkadaşımın yaşadıklarının bir karışımı.

Senaryo ve film için çalışırken kafamda kesin olan şey hayatları keşismiş bu üç insanla ilgili bir hikaye olacaktı. Bu hepsi için reşit olma hikayesi.Aaron ilk defa yetişkin bir yaşama sahip korunaklı bir yeniyetme. Linda  yeniden üniversiteye başlayan 30’larında bir kadın. Beth’i erken yaşdaki tecrübeleri çok ileriye çok hızlı fırlatmış ve bu nedenle çocuklukla yetişkinlik arasında sıkışmış 14’ünde bir kız.
İnsanlar bir ailenin içinde büyüyüp gelişiyor ama daha sonra yaşamları sırasında karşılaştıkları olaylar ve yaptıkları seçimler onlara kendi ailelerini kurma fırsatı veriyor.

Resimler:

Bir yanıt yazın