Cosmopolis

Merakla beklenen “COSMOPOLIS” 10 Ağustos’ta Sinemalarda!

Cosmopolis filminin başrollünde son dönemin en popüler aktörlerinden Robert Pattinson’a,Paul Giamatti, Juliette Binoche, Mathieu Amalric, Sarah Gadon gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Don DeLillo’nun çok satanlar listesinden uzun süre inmeyen aynı adlı romanınından uyarlanan Cosmopolis, 28 yaşındaki multimilyoner Eric Packer’in 24 saat içinde hayatının nasıl cehenneme döndüğünü anlatıyor. Dünya sinemasının önemli yönetmenlerinden David Cronenberg’ın son filmi Cosmopolis yine Cronenberg’in farklı tarzını yansıtan merak uyandırıcı unsurlarla seyirciyi etkisi altına alıyor.

Gün geçtikçe şöhreti artan Pattinson oyunculuk kariyerinde çok önemli bir basamak olduğunu düşündüğü Cosmopolis filmi için: “İnanılmaz bir senaryo, uzun gizemli bir şiir gibi.  Nereye gideceğini anlamakta zorlandıkça bu filmde yer alma isteğim arttı. Film hiç bir türe uymuyor ve kendi türünü yaratıyor.” diyor.

BİR ALFAMA FILMS PROSPERO PICTURES YAPIMI KINOLOGIC FILMS (DC) VE FRANCE 2 CINEMA’NIN YARDIMLARI TELEFILM CANADA TALANDRACAS PICTURES’IN DESTEĞİ FRANCE TELEVISION CANAL+ RAI CINEMA RTP ONTARIO MEDIA DEVELOPMENT CORPORATION ASTRAL MEDIA THE HAROLD GREENBERG FUND JOUROR PRODUCTIONS LEOPARDO FILMES’IN KATILIMLARIYLA GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ PETER SUSCHITZKY ASC YAPIM TASARIMI ARV GREYWAL KURGU RONALD SANDERS CCE ACE KOSTÜM TASARIM DENISE CRONENBERG MÜZİK HOWARD SHORE LINE PRODUCER JOSEPH BOCCIA KASTING DEIRDRE BOWEN CDC UYGULAYICI YAPIMCI GREGOIRE MELIN EDOUARD CARMIGNAC RENEE TAB PIERRE-ANGE LE POGAM YAPIMCI PAULO BRANCO MARTIN KATZ SENARYO DAVID CRONENBERG DON DE LILLO’NUN ROMANINDAN UYARLAMA YÖNETMEN DAVID CRONENBERG
SOUNDTRACK HOWE RECORDS
Don DeLillo’nun çok satanlar listesinden uzun süre inmeyen “Cosmopolis” isimli romanınından uyarlanan, 2012 Cannes Film Festivalinde yarışma filmleri arasında yer aldı. Filmin başrollerinde Twilight serisi ile ünlenen Robert Pattinson’a Paul Giamatti, Juliette Binoche eşlik ediyor.

SİNOPSIS
28 yaşındaki multimilyoner Eric Packer’ın hayatı, limuziniyle Manhattan’ın çılgın trafiğinde sıkışmasıyla can güvenliği ve mal varlığını tehdit eden bir olay serisiyle alt üst olur. Sınırların olmadığı şehir, Manhattan’da o sırada kaos yaşanır. Limuzininde mahsur kalan ve dışarıda olan biten olayları izleyen Erik Packer mahsur kaldığı aracından yaşanan olayları düzeltmeye ve işlerini yoluna koymaya çalışır.

Türkçe Altyazılı Fragman için: http://youtu.be/xyV8nSI-jl4

10 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA

Bir yanıt yazın