Creed: Efsanenin Doğuşu – Creed

MICHAEL B. JORDAN
         
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Dalında GOLDEN GLOBE® (Altın Küre) Adayı
 SYLVESTER STALLONE

CREED: EFSANENİN DOĞUŞU
“Creed”

8 Ocak’ta Sinemalarda.

Metro-Goldwyn-Mayer Pictures, Warner Bros. Pictures ve New Line Cinema, ödüllü sinemacı Ryan Coogler imzalı “Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu”nu sunar. Film Coogler’ı “Fruitvale Station”daki başrol oyuncusu Michael B. Jordan’la yeniden bir araya getiriyor. “Rocky” hikayesinde yeni bir sayfa olan “Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu”nda Jordan, Apollo Creed’in oğlunu, Oscar adayı Sylvester Stallone ise kendisinin ikonlaşmış rolü Rocky’yi canlandırıyor.
Adonis Johnson (Jordan) henüz kendisi doğmadan önce ölen Dünya Ağırsıklet Boks Şampiyonu ünlü babasını hiç tanımamıştır. Yine de, kanında boks olduğuna hiç şüphe yoktur. Bu yüzden, Apollo Creed’in yeni ama sağlam bir boksör olan Rocky Balboa ile efsanevi maçını yaptığı yere, Philadelphia’ya gider.
Adonis, Kardeş Sevgisi Şehri’ne vardığında, Rocky’yi (Stallone) bulur ve kendisinden antrenörü olmasını ister. Rocky dövüş oyununa sonsuza dek veda etmiş olduğunu ısrarla söylese de, en yakın dostu olan müthiş rakibi Apollo’da gördüğü gücün ve kararlılığın aynısını oğlu Adonis’te de görür. Adonis’i çalıştırmayı kabul eden eski şampiyon bir yandan genç boksörü eğitirken, bir yandan da ringde hiç karşılaşmadığı kadar ölümcül bir rakiple mücadele etmektedir.
Köşesine Rocky’yi alan Adonis’in unvan mücadelesi şansı bulması uzun sürmez… ama acaba ringe çıkmak için gerçek bir dövüşçünün dürtüsüne ve yüreğine zamanında ulaşabilecek midir?
“Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu”nda rol alan diğer oyuncular şöyle: Adonis’le yakınlaşan şarkıcı-besteci Bianca rolünde Tessa Thompson (“Selma”, “Dear White People”); Apollo’nun dul eşi Mary Anne Creed rolünde Phylicia Rashad (Lifetime dizisinin “Steel Magnolias”ı); ve boks şampiyonu “Pretty” Ricky Conlan rolünde üç kez ABA Ağırsıklet Boks Şampiyonu, profesyonel İngiliz boksör Anthony Bellew.
Ryan Coogler hikayesini kendi yazdığı filmi Aaron Covington’la birlikte kaleme aldığı senaryo doğrultusunda yönetti. Filmin yapımcılığını Irwin Winkler, Robert Chartoff, Charles Winkler, William Chartoff, David Winkler, Kevin King-Templeton ve Sylvester Stallone; yönetici yapımcılığını ise Nicolas Stern gerçekleştirdi.
Coogler’a kamera arkası ekibi; görüntü yönetiminde Maryse Alberti (“The Wrestler”), kostüm tasarımında Emma Potter (“Song One”) ve Antoinette Messam’ın yanı sıra (“Orphan”), “Fruitvale Station”da birlikte çalıştığı kurgu ustaları Michael P. Shawver ve Claudia Castello, yapım tasarımcısı Hannah Beachler ve besteci Ludwig Goransson’dan oluşuyor.
“Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu” Ryan Coogler’ın ikinci sinema filmi. Coogler, 2012’de, Sundance Senarist Enstitüsü Laboratuarı’na kabul edildiğinde Time Warner Vakfı Üyesi seçildi. “Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu”nun dağıtımını Warner Bros. Pictures gerçekleştireceği için, kendisi artık Time Warner ailesinin tam anlamıyla üyesi oldu.
Metro-Goldwyn-Mayer Pictures ve Warner Bros. Pictures; New Line Cinema işbirliğiyle bir Chartoff Winkler yapımı olan “Creed/Creed: Efsanenin Doğuşu”nu sunar. Filmin dünya çapındaki dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures, seçili uluslararası bölgeler ve tüm televizyonlar için dağıtımını ise MGM gerçekleştirecek.

www.creedefsanenindogusu.com

Bir yanıt yazın