Destere

Bu ‘Destere’ nefesleri kesecek
Bir seri katil peşlerine düştü

Komedi ile korku aynı filmde harman olur mu? Gülmek ile korku gibi iki zıt unsur yan yana olabilir mi? Olursa nasıl olur? ‘Destere’, Türk Sineması’nda daha önce bir örneğine rastlanmayan bir tarzda, korku ile komediyi aynı havanda karıştırdı.

“Oyun üüyle oynanmaz, büüyle oynanır” sloganıyla 20 Kasım’da gösterime girecek olan ‘Destere’de başrolleri Peker Açıkalın, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan, Volkan Demirok, Ceyhun Fersoy, Ali Çatalbaş, Selin Denizli ve Erol Günaydın  paylaşıyor. ‘Destere’nin yapımcısı Şenol Zencir. Yönetmenlik koltuğunda iki isim oturuyor. Ahmet Uygun ile Gürcan Yurt.

Kariyerinin 10. sinema filmi için kamera karşısına geçen filmin başrol oyuncusu Peker Açıkalın, izleyiciye kahkahayı da korkuya garanti ediyor. Açıkalın’ın garanti ettiği bir başka vaat ise kan olmadan da korkunun zirvesine ulaşılacağı. 

Peker Açıkalın ile Önder Açıkbaş ekseninde şekillenen ‘Destere’de Selin Denizli ilk kez bir sinema filminde rol aldı. Erol Günaydın, deneyimini bu kez Hazım Dede karakteriyle gözler önüne serdi. ‘Hokkabaz’da Cem Yılmaz’ın yardımıcısı rolündeki Tuna Orhan, izleyicinin karşısına büyük bir sürprizle çıkacak.

‘Destere’, bir Trakya köyünde seri cinayetler işleyen Destere lakaplı bir seri katilin yarattığı gerginliği beyazperdeye korku-komedi türünde yansıtacak.
Konusu:

Hayrettin(Peker Açıkalın) ve Hayati(Önder Açıkbaş) aynı köyde yaşayan iki Trakyalı çiftçidirler. Bir gün ikisi de gözlerini bir köy evinin ambarında açarlar. İkisi de ambarın iki ayrı köşesine ayaklarından zincirlenerek bağlanmışlardır. Kısa süre içinde, ünlü seri katil Destere tarafından kaçırılmış olduklarını anlarlar.

Yapımcı: Şenol Zencir
Yönetmen: Ahmet Uygun-Gürcan Yurt
Senaryo: Gürcan Yurt
Görüntü Yönetmeni: Tolga Kutlar
Oyuncular
Peker Açıkalın(Hayrettin)
Önder Açıkbaş(Hayati)
Tuna Orhan(Hikmet)
Volkan Demirok(Hilmi)
Ceyhun Fersoy(Haldun)
Ali Çatalbaş(Yüzbaşı Hakan)
Selin Denizli(Hilal)
Erol Günaydın(Hazım Dede)
Devrim Atmaca(Hasibe)
Feriha Eyüboğlu(Halime)
Güzin Usta(Hümeyra)
Akın Güneş(Albay Hulki)
Hikmet Karagöz(Hıdır)

Bir yanıt yazın