Dhoom 3

Dhoom 3
“Soluksuz izleyeceğiniz bir Bollywood filmi!”
SİNOPSİS
Sahir (Aamir Khan) sahibi oldukları sirkte babası ile birlikte gösteriler yapan yetenekli bir çocuktur. Sirkin kapanmaması için Batı Chicago Bankası’ndan kredi çeken babanın bu borcu ödemesi mümkün olmayacaktır. Alacaklıların baskısı üzerine çaresizce intihar etmeye mecbur bırakılır. Sahir ise babasının intiharına şahit olmuş ve tüm hayatını bu olayın intikamını almaya adamıştır. İntikam yolu ise soygun yapmaktan geçecektir. Fakat o bir palyaço, illüzyonist ve bir sihirbaz olarak büyümüştür bu yüzden soygunlar da hiç sıradan olmayacaktır. Jai Dixit (Abhishek Bachchan) ve Ali Akbar (Uday Chopra) ise Sahir’i durdurmak için görevlendirilen 2 özel polistir. Sahir’e bu macerada ise Aaliyah (Katrina Kaif) eşlik edecektir. Aaaliyah gelmiş geçmiş en iyi akrobattır ve Sahir’in sevdiği kadındır.
PRODÜKSİYON NOTLARI
Dhoom serisine ait ilk çalışmalar 2003 yılında başladı. Serinin ilk filmi Dhoom (2004) ve Dhoom 2 (2006) klasik Bollywood Sineması’ndan farklılığını, çekimleri ve konusuyla daha o yıllarda kanıtladı. Aksiyon ve alışagelmiş Hint dansı sahnelerinin ötesinde teknik ve koreografi açısından diğer filmlerden oldukça üstün bir çizgi sergilemektedir.
Dhoom 3, 25 Milyon $ bütçeyle çekildi ve gösterime girdiği 2. Haftada 60 Milyon $ hasılata ulaşmış durumda. Dhoom 6,5 milyon $, Dhoom 2 ise 2006 yılında 33 milyon $ hasılata ulaşmıştı. Serinin son filminde Aamir Khan’ın başrolde yer alması bu başarıda en büyük etkenlerden biri. Dhoom ve Dhoom 2 filmlerinin senaristi Vijay Krishna Acharya ise bu kez yönetmenlik koltuğunda.

Yönetmen: VIJAY KRISHNA ACHARYA
Yapımcılar: ADITYA CHOPRA
Türü: Aksiyon
Oyuncular: AAMIR KHAN, KATRINA KAIF, TABRETT BETHELL
Yapım Yılı / Süre: 2013 / 172’
İthalat / Dağıtım: Pinema

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157645210925426″]