Doğaüstü – Chronicle

“CHRONICLE / DOĞAÜSTÜ” 13 Nisan’da sinemalarda.

Başrollerinde DANE DEHAAN, ALEX RUSSELL, MICHAEL B. JORDAN, MICHAEL KELLY’nin yer aldığı bu sıradışı film 13 Nisan’da vizyona girecek. Deneysel kısa filmi “Stabbing at Leia’s 22nd Birthday”’in 10 milyon üzerinde görüntülenmesiyle internet ortamında sansasyon yaratan yönetmen Trank, filme de alışılmışın dışındaki tarzıyla damgasını vuruyor.

Filmin yayınlanan klipleri arasında, filmin konseptine bağlı kalarak New York üzerinde uçurulan, izleyenlerin gerçek sanıp şok olduğu, uzaktan kumandalı insan görünümlü maketlerin yer aldığı “Flying People in New York City”  klibi de  Amerika başta olmak üzere dünyada ve sosyal medyada büyük ilgi gördü (http://youtu.be/dcDN409ZBv4 ).

Film, “M83”, “Bad Veins”, “STRFKR” ve “Simian Mobile Disco” gibi isimlerin yer aldığı zengin soundtrack’iyle de ilgi çekiyor.
Konu: Gizemli bir şekilde süper güç sahibi olan 3 yakın arkadaşın arası,aralarındaki kişisel problemler sonrasında bozulur. Güçlerinin kendilerine kazandırdığı güvenle tehlikeyi eğlence haline getiren üç arkadaş, sonunda güçlerini birbirlerine çevirir.

Yönetmen: JOSH TRANK
Senaryo: MAX LANDIS
Oyuncular: DANE DEHAAN, ALEX RUSSELL, MICHAEL B. JORDAN, MICHAEL KELLY
Süre: 84 dk.
Vizyon Tarihi: 13 Nisan 2012
Yapım: 20th CENTURY FOX
Dağıtım: Tiglon

* Soundtrack listing:

1/ Blonde Acid Cult – “Calypso”

2/ The Longcut – “Tell You So”

3/ Bad Veins – “Gold and Warm”

4/ A B & The Sea – “Bone Dry”

5/ Deastro – “The Shaded Forests”

6/ Simian Mobile Disco – “Sweetbread” (Edit)

7/ Capsule – “Flash Back”

8/ Congorock – “Sirius”

9/ STRFKR – “Bury Us Alive”

10/ Class Actress – “Keep You”

11/ Bikini – “American Mourning”

12/ M83 – “This Bright Flash”

Bir yanıt yazın