Dom Hemingway

Dom Hemingway

“Dom ile ilgili Shakespearevari bir şey var. Doğası gereği kendini ayağından vuran epik bir karakter.”

12 yılın acısı 3 günde çıkar mı? Adınız Hemingway’se çıkar!

Konu:

Hapishanede 12 yıl boyunca dilini tutup sabrettikten sonra, epeydir beklediği şaşaalı hayatına kavuşmak üzere her şeye saldırır Hemingway. Kerameti kendinden menkul bir efsane olarak, iş arkadaşlarına ona olan borçlarını ödetmek ve hayattan ona ait olanı geri almak için… Mahrum kaldıklarına yumulurken gördüğümüz, öfkesini ve fermuarını kontrol edemeyen, aşırı edepsiz monologlarıyla herkesi dumura uğratan küfürbaz bir manyaktır. Hemingway. Eski ortağıyla bir araya gelir, kızını bulur, bonus olarak bir de torunu olduğunu öğrenir. Büyük bir hırsla eski işini canlandırmaya calışır, katıldığı her partinin kanı canı olmak ister. Bu sonuncusu en iyi yaptığı şeydir ama filmin esas ilginç tarafı, Hemingway’in öteki alanlarda tökezleyip durmasında yatar. Jude Law’un mükemmel canlandırdığı ‘muhteşem sevimsiz’ Dom Hemingway’in hayatına sıradışı bir mizahla bakıyoruz. Donuk ifadesi ve alaycılığıyla zıt karakterli ortağı oynayan Richard E. Grant ile Law’un uyumu tek kelimeyle müthiş!

Yönetmen Hakkında

Richard Shepard, New York’ta doğdu ve New York Üniversitesi’nde sinema okudu. Uzun metrajları arasında, The Linguini Incident (1991), Mercy (1995), Oxygen (1999), Matador (2005) ve Av Partisi (2007) bulunuyor.

Gösterim Tarihi: 25 Nisan 2014
Dağıtım: Pinema Film
İthalat: Mars Cinema Group
Yönetmen: Richard Shepard
Senaryo: Richard Shepard
Görüntü Yönetmeni: Giles Nuttgens
Kurgu: Dana Congdon
Müzik: Rolfe Kent
Yapımcı: Jeremy Thomas
Yapım Şirketi: Recorded Picture Company
Süre: 93 dk.
Festivaller: 2013 Toronto
Oyuncular: Jude Law, Richard E. Grant, Demian Bichir, Emilia Clarke, Kerry Condon, Jumayn Hunter, Madalina Ghenea, Nathan Stewart-Jarrett

Bir yanıt yazın