DORU: MACERA ORMANI

“Doru’nun cesaret verici bir yanı var”

Çocukları hem eğlendiren hem de eğitici bilgiler veren Doru’nun sinema filminde işlediği mesajları da açıklayan Büyükak, “Filmin ana fikri; bazen kurduğumuz hayaller çok farklı şekillerde gerçekleşir ama mutlaka bir gün gerçekleşir. Bunun yanında arkadaşlığın, ailenin, birlikte hareket etmenin önemi ve sirklerdeki hayvan zulmünün ne kadar yanlış olduğuna ilişkin de mesajları var” dedi.

Büyükak, Doru’nun büyük bir ilgiyle takip edilip sevilmesini ise “Doru özgür ruhlu annesi ve arkadaşlarıyla yaşayan, birbirlerine ve zorda kalan herkese yardım eden bir at. Çok cesur ve her zaman doğru olanın iyi olanın peşinde. Bence cesaret verici bir yanı var. Eğlenceli karakterleri de izlenme zevkini artırıyor” şeklinde açıkladı.

Özet : Alaca, ormanda kamp yapmakta olan bir hayvan sirkinin eline düşer.Sirkin sahibi Kinyas, onun sayesinde kazanacağı paraları hayal etmektedir.Doru ve diğer sürü üyeleri, Alaca’yı o sirkten bir an önce kurtarmalılardır.Fakat bu iş hiç de kolay görünmemektedir.Her şeye rağmen Doru ve Karatay, Kinyas’ı sirkte çalışmak istediklerine ikna ederek, Alaca’nın yanına sızmayı başarırlar.Ertesi gün planı uygulayan kahramanlarımız, sirkten kaçmayı başarırlar.Fakat kaçtıkları at arabasının içinde onları bekleyen bir sürpriz vardır.Bu sürpriz; bebek maymun Şöbi’dir.Doru, Karatay, Yaman ve Muhtar, ormandaki tüm tehlikelere rağmen , küçük maymunu annesine kavuşturmaya kararlıdırlar.Fakat en büyük tehlike olan Kinyas’ın, peşlerine düştüğünü henüz bilmiyorlardır.

Yönetmen: Arkın Aktaç
Vizyon Tarihi: 01 Nisan 2022
Süre: 71 Dakika
Tür: Animasyon