Dünya Savaşı Z – World War Z

DÜNYA SAVAŞI Z 3D
WORLD WAR Z 3D

PRODÜKSİYON NOTLARI

Sıradan bir gün, Gerry Lane ve ailesinin sakin yolculukları şehirde tıkanan trafik nedeniyle kesintiye uğrar. Birleşmiş Milletlerde eski bir müfettiş olan Lane, bunun sıradan bir trafik sıkışması olmadığını hisseder. Polis helikopterleri gökyüzünde, motosikletli polisler yerde çılgınca dolaşırken şehirde bir kargaşa başlar.

Tek bir ısırıkla yayılan, sağlıklı insanları tanınamayacak vahşi bir şeye dönüştüren ölümcül bir virüs, kalabalık insan gruplarının birbirlerine acımasızca saldırmasına neden olmaktadır. Komşu, komşuya saldırır; yardımsever bir yabancı bir anda tehlikeli bir düşmana dönüşür. Virüsün kökeni bilinmemektedir ve bulaşanların sayısı her gün katlanarak çoğalmakta, kısa sürede dünya çapında bir salgına dönüşmektedir. Enfekte olanlar dünya ordularını yenerken ve hükümetleri hızlı bir biçimde devirirken Lane, ailesinin güvenliğini sağlamak için salgının kaynağını bulmak için yapılan dünya çapındaki umutsuz arayışa öncülük etmek ve acımasızca yayılmasını durdurmak için bir çare bulmak üzere eski tehlikeli hayatına dönmek zorunda kalır.

Paramount Pictures ve Skydance Production, Hemisphere Media Capital ve GK Films ortaklığıyla, bir Plan B Entertainment/2DUX2 Yapımı, bir Marc Forster filmi “Dünya Savaşı Z”yi sunar. Filmin dağıtımı tüm dünyada Paramount Pictures Corporation, a Viacom, Inc. Şirketi tarafından yapılmaktadır.

Sorumlu Yapımcılar; Marc Forster, Brad Simpson, David Ellison, Dana Goldberg,
Paul Schwake, Graham King, Tim Headington
Yapımcı: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Ian Bryce
Max Brooks’un romanından uyarlanmıştır.
Senaryo: Matthew Michael Carnahan
Yönetmen: Marc Forster
Oyuncu Kadrosu:    Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale ve Matthew Fox
Konu:    Hikaye, orduları ve hükümetleri deviren ve insanlığı yok etmekle tehdit eden bir hastalığı durdurma yarışında dünyayı dolaşan Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry Lane (Pitt)’in etrafında dönmektedir.

Vizyon:    21 Haziran 2013

Bir yanıt yazın