Ejderha Dövmeli Kız: Millennium Üçlemesi 1 – The Girl With The Dragon Tattoo

“Ejderha Dövmeli Kız – The Girl With the Dragon Tattoo” 17 Eylül’de vizyona giriyor

STIEG LARSSON’un

uluslararası best-seller kitabından

O’nun yolculuğu

uluslararası bir sansasyona dönüştü

O’nun sırları

Milyonları tutsak etti

O’nun hikayesi

bir edebiyat ve sinema fenomeni

ŞİMDİ HERKES O’NU MERAK EDİYOR

30 Dile çevrildi…

41 Ülkede satış rekorları kırdı…

Filmi 50’den fazla ülkede gösteriliyor…

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir fenomene dönüşen Millenium Üçlemesi’nin ateşi Türkiye’yi de sarmaya başladı. Dalga dalga büyümeye devam eden ve 41 ülkede 35 milyon satarak rekor kıran best-seller üçlemenin ilk ayağı “Ejderha Dövmeli Kız – The Girl With the Dragon Tattoo” 17 Eylül’de vizyona giriyor.

Kitabının başarısını göremeden hayata gözlerini yuman Stieg Larrson’un sürükleyici romanından uyarlanan ilk film 100 milyon doların üzerindeki gişe hasılatıyla büyük bir başarı elde etti. İzleyicisine soluksuz izlenecek bir hikaye vaat eden filmin başrolünde, canlandırdığı Lisbeth karakteriyle şimdiden uluslararası ün yakalayan Noomi Rapace bulunuyor. Seri ayrıca, 2012 senesi için David Fincher tarafından Hollywood’a uyarlanacak.

Konu:

40 yıl önce varlıklı ve güçlü bir ailenin genç ve güzel kızı Harriet Vanger ortadan kaybolur. Cesedi hiçbir zaman bulunamaz. Ancak bunun bir cinayet olduğuna inanan amcası yıllar sonra artık sırların ortaya çıkması için bu olayı araştıracak korkusuz birilerini tutmaya karar verir. Hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden asi, başına buyruk , dövmeli hacker kız Lisbeth Salander kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir. Ancak Vanger hanedanının gazabına uğrayınca avcıyken av konumuna düşerler.

Yönetmen: Niels Arden Oplev
Senaryo: Nikolaj Arcel , Rasmus Heisterberg
Roman:
Stieg Larsson
Oyuncular: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Peter Haber
Süre: 150 dk.
İthalat: Calinos Film
Dağıtım: Tiglon

http://dragontattoofilm.com/

http://www.facebook.com/TheGirlWithTheDragonTattoo

Resimler:

Bir yanıt yazın