Esaret – A Moi Seule – Coming Home

ESARET

62. Berlin Festivali’ne katılan Esaret – A Moi Seule (Coming Home) bu kez 3 Ağustos’ta ülkemizde gösterime giriyor.

8 yıl tutsaklıktan sonra Gaelle birdenbire kendisini kaçıran Vincent tarafından serbest bırakılır. Gitgide Vincent’a karşı özgürlüğünü kazanmaya devam ederken şimdi de ailesiyle ve yeni keşfettiği dünya ile yüzleşecektir. Her geçen gün yeni özgür hayatı ona farklı bir bakış açısı sağlar. Kurban ve onu kaçıran kişinin arasındaki uzun süreli ilişkiden, şaşırtıcı şekilde şefkatli ve hatta nefretin eğlenceli bir portresi, kafa karıştırıcı inkar edilemez bir sevginin ortaya çıkışı gözler önüne seriliyor.

Fransız senarist, yönetmen Frederic Videau, üçüncü defa yönetmen koltuğuna oturduğu Esaret’te sade ama ilgi çekici bir öykü sunuyor sinemaseverlere. Videau, Agathe Bonitzer’nın insanı derinden etkileyen başrol performansı sergilediği filminde, kaçırılan kişi ile kaçıran kişi arasında kurulan uzun süreli ilişkiden doğan nefret, duygu karmaşası ve inkar edilemez yakınlığa dair, şaşırtıcı derecede gerilim dolu, kimi zaman da insanı gülümseten bir tablo çiziyor.

Bonitzer başrolün hakkını fazlasıyla veriyor; genç oyuncu saf güzelliği ve narinliğiyle, gösterdiği direnç ve mizah anlayışı kendi ruh sağlığından beslenen bir karakteri büyük bir maharetle canlandırıyor. Zalim ama kırılgan Vincent (Reda Kateb), bariz davranış bozuklukları sergileyen bir kişiden, daha dokunaklı bir kişiye dönüşüyor. (The Hollywood Reporter)

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen:
Frederic Videau
Senaryo: Frederic Videau
Oyuncular: Agathe Bonitzer, Reda Kateb, Hélène Fillières
Filmin Süresi: 91 dakika
Yapım: Fransa
Tür: Dram
Gösterim Tarihi: 03 Ağustos 2012
Dağıtım: Medyavizyon
İthalat:
Medyavizyon

Bir yanıt yazın