Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1

Dünyaca ünlü fenomen Açlık Oyunları dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’de Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oyunları kelimenin tam anlamıyla yıktıktan sonra kendini 13. Bölgede bulur. Başkan Coin (Julianne Moore)’in liderliğinde ve güvendiği arkadaşlarının yardımıyla Katniss, ulusu ve Peeta (Josh Hutcherson)’yı kurtarmak adına savaşmaya devam eder. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’in yönetmen koltuğunda Francis Lawrance oturuyor. Senaryosu Peter Craig ve Danny Strong tarafından Suzanne Collins’in yardımlarıyla oluşturuldu. Filmin yapımcılığını ise Nina Jacobson ve John Kilik yapıyor. Film Suzanne Collins’in sadece Birleşik Devletler’de 65 milyon kopya sattığı üç kitaplık eserine dayanıyor.
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 dünyada rekorlar kıran fenomen hikayenin merakla beklenen üçüncü bölümü. Hikaye, Katnis Everdeen’in yeni bir bölgenin heyecan verici seviyelerine ulaşmasıyla hızlanıyor. Oyunlar sonsuza dek yok olmuş olabilir ancak hayatta kalma mücadelesi şiddetlenmek üzere. Katniss tüm ulusunun umutlu gözleri önünde, karşısındaki güce karşı cesaretli ve dayanıklı olmalı. Kanatlarını açmak ve Alaycı kuş sembolünü temsil etmek için tam zamanıdır. Peeta’yı kurtarmak için lider olmak zorundadır.
Hikaye tekrardan Katniss’in Quarter Quell’den kurtulmasıyla başlıyor. Kendini şok eden ve varlığını dahi bilmediği bir dünyada uyanır. Okumaya devam et “Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1”