Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1

Dünyaca ünlü fenomen Açlık Oyunları dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’de Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oyunları kelimenin tam anlamıyla yıktıktan sonra kendini 13. Bölgede bulur. Başkan Coin (Julianne Moore)’in liderliğinde ve güvendiği arkadaşlarının yardımıyla Katniss, ulusu ve Peeta (Josh Hutcherson)’yı kurtarmak adına savaşmaya devam eder. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1’in yönetmen koltuğunda Francis Lawrance oturuyor. Senaryosu Peter Craig ve Danny Strong tarafından Suzanne Collins’in yardımlarıyla oluşturuldu. Filmin yapımcılığını ise Nina Jacobson ve John Kilik yapıyor. Film Suzanne Collins’in sadece Birleşik Devletler’de 65 milyon kopya sattığı üç kitaplık eserine dayanıyor.
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 dünyada rekorlar kıran fenomen hikayenin merakla beklenen üçüncü bölümü. Hikaye, Katnis Everdeen’in yeni bir bölgenin heyecan verici seviyelerine ulaşmasıyla hızlanıyor. Oyunlar sonsuza dek yok olmuş olabilir ancak hayatta kalma mücadelesi şiddetlenmek üzere. Katniss tüm ulusunun umutlu gözleri önünde, karşısındaki güce karşı cesaretli ve dayanıklı olmalı. Kanatlarını açmak ve Alaycı kuş sembolünü temsil etmek için tam zamanıdır. Peeta’yı kurtarmak için lider olmak zorundadır.
Hikaye tekrardan Katniss’in Quarter Quell’den kurtulmasıyla başlıyor. Kendini şok eden ve varlığını dahi bilmediği bir dünyada uyanır. Burası 13. Bölge’nin derin ve karanlık yer altı şehridir. Ancak Katniss’in yüzleşmesi gereken bir gerçek vardır. 12.Bölge tamamen yıkıntıya dönmüştür ve Peeta beyni yıkanmış olarak Başkan Snow‘un kontrolü altındadır. Aynı zamanda Katniss, 13.Bölge’den yayılan isyan hareketine katılır ve bu onu Snow ile karşı karşıya getirir.
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1 Katniss’in duygularını en güçlü şekilde yaşadığını, özüne döndüğünü ve bir ulusun zorlu bir değişim sürecine gitmesini anlatıyor. “ Hikaye başladığında Katniss farklı bir bölgede yabancı durumunda. İşte o an Katniss hiçbir şey yapmadan duramayacağını anlıyor. Katniss’in sevdiği insanlar tehlike altında. Onları güvende tutmak için her şeyi göze alıyor” diye ekliyor yönetmen Francis Lawrence.

Yönetmen: Francis Lawrence
Oyuncular: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Tür: Dram, Aksiyon
Ülke: ABD
Vizyon Tarihi: 21 Kasım 2014
Süre: (2s 5dk)

“Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 1 – Hunger Games: Mockingjay Part 1” için bir yanıt

Bir yanıt yazın