Son Umut – The Walter Divine

SON UMUT

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe’un başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği; Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile birlikte rol aldığı SON UMUT filminin basın toplantısı ve ön gösterimi 5 Aralık’ta Zorlu Center’da gerçekleştirildi

Russell Crowe, başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği SON UMUT filminin Avrupa prömiyeri için Türkiye’ye geldi. Oscar ödüllü aktör, SON UMUT filminde birlikte kamera karşısına geçtiği Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’la birlikte 5 Aralık’ta Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Stüdyo’da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Filmin başrol oyuncuları, filmle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Savaşın Yıkıcı Etkisi Gözler Önünde
‘Water Diviner – Son Umut’ bir babanın oğullarını ararken yaşadığı süreci anlatırken, savaşın yıkıcı etkisini her iki tarafın gözünden, daha geniş bir bakış açısıyla anlatmaya çalışıyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında yıkıcı Çanakkale Savaşı’ndan dört yıl sonrasını konu alan destansı bir macera, Avustralyalı çiftçi Joshua Connor, (Russell Crowe) 1919 yılında, savaş sırasında kaybolan üç oğlunun başına gelenleri öğrenmek için Türkiye’ye gelmesiyle başlıyor. Joshua, oğullarını bulmaktaki sarsılmaz kararlılığını, İstanbul’da kaldığı otelin sahibesi Ayşe (Olga Kurylenko) ve Conner’ın oğullarına karşı savaşmış olan Binbaşı Hasan (Yılmaz Erdoğan) sayesinde sürdürüyor. Connor ve Binbaşı Hasan, Joshua’nın gerçeği öğrenip iç huzuruna kavuşması için savaştan zarar görmüş bölgeyi umuda tutunarak boydan boya geçiyorlar. Okumaya devam et “Son Umut – The Walter Divine”