Bulut Atlası – Cloud Atlas

MATRIX’IN YARATICILARI WACHOWSKI KARDEŞLER VE TOM TYKWER’DAN

BULUT ATLASI/CLOUD ATLAS
26 EKİM’DE SİNEMALARDA

Başarılı film yönetmenleri Matrix üçlemesinin yaratıcıları Lana Wachowski ve Andy Wachowski ile Koş Lola Koş filminin yönetmeni Tom Tykwer’nin görkemli ve etkileyici yeni filmi “BULUT ATLASI”, insanların eylemlerini ve bu eylemlerin sonuçlarının geçmişi, bugünü ve geleceği nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.
Baştan sona aksiyon, gizem ve romantizmin hakim olduğu filmde izleyiciler, katil bir ruhun kahramana dönüşmesine, tek bir iyiliğin yüzyıllar boyu dalga dalga büyüyerek uzak bir gelecekte devrim yaratmasına tanık olacaktır.
Akademi Ödüllü oyuncular Tom Hanks (“Philadelphia,” “Forrest Gump”) ve Halle Berry’nin (“Kesişen Yollar”) başrolde yer aldığı muhteşem oyuncu kadrosunun diğer isimleri şöyle: Oscar® ödüllü Jim Broadbent (“Iris”), Hugo Weaving, Jim Sturgess, Doona Bae, Ben Whishaw, James D’Arcy, Zhou Xun, Keith David, David Gyasi, yine Oscar® ödüllü Susan Sarandon (“Ölüm Yolunda”) ve Hugh Grant. Farklı zamanlarda geçen hikaye boyunca kadrodaki her oyuncu birden fazla rolde izleyicinin karşısına çıkıyor.
Bir roman uyarlaması olan filmin yönetmenliğini Lana Wachowski, Tom Tykwer ve Andy Wachowski yapıyor. Wachowski kardeşler daha önce dünya çapında 1,6 milyar dolardan fazla gişe hasılatı yapan “Matrix” üçlemesini yazıp yönetmişti. Tom Tykwer ise yine kendi yazıp yönettiği “Koş Lola Koş” adlı filmi ile Bağımsız Ruh Ödülü’nü kazanmış ve BAFTA Ödülü’ne aday gösterilmişti. Yakın zamanda da “Koku: Bir Katilin Hikayesi” adlı ödüllü gerilim filminin yönetmenliğini yapmıştı. Okumaya devam et “Bulut Atlası – Cloud Atlas”