Kırımlı

“KIRIMLI”  SİNEMALARDA…
“Kim olduğunu asla unutma”

Yapımcılığını TFT Film’in, yönetmenliğini Burak Cem Arlıel’in üstlendiği, başrollerinde Murat Yıldırım, Selma Ergeç ve Baki Davrak’ın yer aldığı “Kırımlı” filmi bugün beyazperdede seyirciyle buluşuyor…
Cengiz Dağcı’nın 1956 yılında yayınlanan ilk romanı “Korkunç Yıllar”dan yola çıkarak Attilla Ünsal & Nil Güleç Ünsal tarafından senaryolaştırılan ve TFT Film’in yapımcılığını üstlendiği “Kırımlı” filmi bugün vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda Burak Cem Arlıel’in, başrollerinde Murat Yıldırım, Selma Ergeç ve Baki Davrak’ın rol aldığı filmin kadrosunda aynı zamanda Bülent Alkış, Ali Barkın, Burç Kümbetlioğlu, Josh Peters ve Gülçin Santırcıoğlu gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.
Filmde Murat Yıldırım, “Sadık Turan” isimli Kırımlı Türk’ünü canlandırırken, Selma Ergeç yolu tesadüfen Sadık Turan ile kesişen ve birbirlerine aşık olan Polonya’da direniş safında mücadele eden genç bir kız olan “Maria Koseckhi’yi” canlandırıyor. Bugüne kadar Almanya’da sürdürdüğü sinema hayatında Yaşamın Kıyısında, Bizim Büyük Çaresizliğimiz gibi önemli filmlerde yer alan Baki Davrak ise filmde Sadık Turan’a eziyet eden Nazi subayı “Bauer”i canlandırıyor.
Zor şartlar altında Bolu Aladağ, Afyon ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde  12 haftada çekimleri
tamamlanan film, 12 Aralık tarihinde sinema severlerle buluşuyor… Okumaya devam et “Kırımlı”