Hayal Adası – Blumhouse’s Fantasy Island

FİLM HAKKINDA
Hepimizin hayalleri vardır. Belki kendimizi güzel, tropikal ve her şeyin mümkün olduğu bir adada hayal ederiz. Ya da hiç yaşama şansına sahip olamadığımız bir hayatı yaşadığımızı. Veya geçmişimizde pişmanlık duyduğumuz bir hatayı düzeltmeyi hayal ederiz. Ya da belki hayalimiz çok daha karanlık bir şeydir… Öyle bir hayal ki, gerçek hayatta asla olamayacak ama sadece hayal gücümüzle gerçekleşebilecek bir şey. Siz yine de ne dilediğinize çok dikkat edin. Hayal Adası’nda her fantezi gerçeğe dönüşebilir … Fakat hayallerin de bir bedeli vardır.
Filmin merkezinde beyaz takım elbisesi ile hayallerin gerçekleştiği o adanın yöneticisi gizemli Bay Roarke bulunuyor. Bay Roarke hayallerini gerçekleştirmek üzere bu adaya gelen misafirleri karşılar ancak onları bir konuda uyarmayı da ihmal etmez; Hayalleri gerçekleştirmenin sonuçları istenildiği gibi olmayabilir de. Blumhouse markası ile korku filmi hayranlarına bu türün en iyi filmlerini getiren yapımcı Jason Blum şöyle diyor; “ Bu film hayallerin gerçekleştiği en iyi film. Bütün fantazilerinizin gerçeğe dönüştüğü sihirli bir yere gitmek ve orada her şeyin kötü sonuçlanması. İşte bu tam da bu tarz korku hikayelerine uygun bir durum.”
Blum’a göre bu film tam da Blumhouse tarzı eserlere uyan bir film oldu. Bu filmi bir Blumhouse filmi yapan şey, onun karakter, dram ve hikayeye odaklanmaya çalışmasıdır. Korkutucu olan ne varsa, hikayenin anlatımından ve karakterlerin oyunculuğundan kaynaklanıyor. Hayranları “Hayaller Adası/ Blumhouse’s Fantasy Island” filmini izlemeye gittiklerinde görecekler ki, filmdeki hayallerin gerçekleştiği ada dışındaki her şey oldukça gerçekçidir.

Okumaya devam et “Hayal Adası – Blumhouse’s Fantasy Island”