Hayal Adası – Blumhouse’s Fantasy Island

FİLM HAKKINDA
Hepimizin hayalleri vardır. Belki kendimizi güzel, tropikal ve her şeyin mümkün olduğu bir adada hayal ederiz. Ya da hiç yaşama şansına sahip olamadığımız bir hayatı yaşadığımızı. Veya geçmişimizde pişmanlık duyduğumuz bir hatayı düzeltmeyi hayal ederiz. Ya da belki hayalimiz çok daha karanlık bir şeydir… Öyle bir hayal ki, gerçek hayatta asla olamayacak ama sadece hayal gücümüzle gerçekleşebilecek bir şey. Siz yine de ne dilediğinize çok dikkat edin. Hayal Adası’nda her fantezi gerçeğe dönüşebilir … Fakat hayallerin de bir bedeli vardır.
Filmin merkezinde beyaz takım elbisesi ile hayallerin gerçekleştiği o adanın yöneticisi gizemli Bay Roarke bulunuyor. Bay Roarke hayallerini gerçekleştirmek üzere bu adaya gelen misafirleri karşılar ancak onları bir konuda uyarmayı da ihmal etmez; Hayalleri gerçekleştirmenin sonuçları istenildiği gibi olmayabilir de. Blumhouse markası ile korku filmi hayranlarına bu türün en iyi filmlerini getiren yapımcı Jason Blum şöyle diyor; “ Bu film hayallerin gerçekleştiği en iyi film. Bütün fantazilerinizin gerçeğe dönüştüğü sihirli bir yere gitmek ve orada her şeyin kötü sonuçlanması. İşte bu tam da bu tarz korku hikayelerine uygun bir durum.”
Blum’a göre bu film tam da Blumhouse tarzı eserlere uyan bir film oldu. Bu filmi bir Blumhouse filmi yapan şey, onun karakter, dram ve hikayeye odaklanmaya çalışmasıdır. Korkutucu olan ne varsa, hikayenin anlatımından ve karakterlerin oyunculuğundan kaynaklanıyor. Hayranları “Hayaller Adası/ Blumhouse’s Fantasy Island” filmini izlemeye gittiklerinde görecekler ki, filmdeki hayallerin gerçekleştiği ada dışındaki her şey oldukça gerçekçidir.

İşte bu da filmin daha korkutucu olmasını sağlıyor.” Bu proje, yapımcı Mac Toberoff’un filmin haklarını Gene Levitt’den alması ile ortaya çıkmıştır. Gene Levitt ikonik televizyon dizilerinin yaratıcısıdır. Bu diziler Columbia film şirketinde çekilecek potansiyel bir film için de “ Ne dilediğine dikkat et” sloganı ile zemin oluşturmuştur. Ardından ortak yazar/yönetmen/yapımcı ve daha önce önemli bir Blumhouse yapımı olan “Truth or Dare” filminin yönetmeni Jeff Wadlow, Blum’a doğaüstü bir hikaye fikri olduğunu söyler. Bu fikir ‘Fantasy Island‘ dizisinden ilham almıştır. Blum şöyle der, “Jeff’in fikri bana gerçekten çok heyecan verici geldi. Ben var olan materyaller ile çalışmayı ve onları yeniden oluşturmayı seviyorum. Bu film ile bunu gerçekleştirme şansı yakaladım.”

HAYAL ADASI
“BLUMHOUSE’S FANTASY ISLAND”
Yapım Bilgileri

“Hayal Adası/ Blumhouse’s Fantasy Island” filminde gizemli Bay Roarke uzak ve tropik bir adadaki lüks bir tatil köyüne gelen şanslı misafirlerinin en gizli hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Fakat, hayalleri kabusa dönüştüğünde bu misafirlerin adadan kaçmak ve hayatlarını kurtarmak için adanın gizemini çözmeleri gerekecektir.
Columbia Pictures ve Blumhouse bir Tower of Babble yapımı ve Jeff Wadlow filmi olan “Hayal Adası/ Blumhouse‘s Fantasy Island” filmini sunar. Filmin oyuncuları: Michael Pena, Maggie Q., Lucy Hale, Austin Stowel, Jimmy O. Yang, Portia Doubleday, Ryan Hansen ve Michael Rooker. Yönetmen Jeff Wadlow. Filmin yapımcıları: Jason Blum, Marc Toberoff ve Jeff Wadlow’dur. Filmin senaryo yazarları: Jeff Wadlow, Chris Roach ve Jillian Jacobs. Couper Samuelson ve Jeanette Volturna filmin yapımcı yönetmenleridir. Görüntü yönetmeni Toby Oliver, ACS. Yapım tasarımcısı Marc Fisichella. Filmin editörüSean Albertson, ACE. Kostüm tasarımcısı : Lisa Narcia. Film müzikleri Bear Mccreary tarafından yapılmıştır. Oyuncu kadrosunun oluşturulmasında görev alanlar; Terri Taylor, CSA, Sarah Domeier Linda, CSA ve Nikki Barret, CSA.