Evlat Olsa Sevilmez

EVLAT OLSA SEVİLMEZ

Yapımını Samia Medyanın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Cüneyt İnay’ın oturduğu “Evlat Olsa Sevilmez” 1 Temmuz’da vizyona giriyor. Filmin başrollerinde Günay Karacaoğlu, Zekeriya akman, Sadi Celil Cengiz, Burcu altın, Efe deprem rol alıyor. Film annesinin son dileği olan evliliği gerçekleştirmek için çabalayan Samet’in yaşadığı macerayı anlatıyor. Samet evlenmek bir yana toplum tarafından fark edilse çoğalmaması için kampanya başlatılacak bir türdür. Kızlarla nasıl konuşacağını bilmediği gibi her hareketiyle hayati tehlike oluşturan bir potansiyeldedir. Yılın en eğlenceli filmleri arasında yerini almak için gün sayan “Evlat Olsa Sevilmez” Sıcak bir aile komedisi.

Samet oldukça saf ve doktorasını vurdumduymazlık üzerine yapan 30 yaşlarında bir gençtir. Annesi Gülgün ile yaşayan Samet’in hayatı bir gün annesinin rahatsızlanması sonucu değişir. Gülgün ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve şimdiye kadar “kalk ekmek al gel” bile demediği Samet’ten evlenmesini ister.

Samet ise evlenmek bir yana toplum tarafından fark edilse çoğalmaması için kampanya başlatılacak bir türdür. Kızlarla nasıl konuşacağını bilmediği gibi her hareketiyle hayati tehlike oluşturan bir potansiyeldedir. Samet’in annesinin son isteğini yerine getirmesi için kendisine arkadaşı Korhan ile nişanlısı Elçin yardımcı olmak ister. Başarısız denemelerin ardından Elçin’in kuzeni Nergis için harekete geçerler. Fakat Nergis çok zor bir tiptir. Yeni boşanmıştır ve bu boşanmanın sonucunda kendisini yarışmalara vermiştir. Nergis, katıldığı bir yarışmada telefon hakkını kullanırken devreye Samet girer ve Nergis’i 20 bin liralık ödülden eder. Samet son şansını yitirdiğini zannettiği anda kendisine çok daha büyük bir kapı açılacaktır.

Yönetmen: Cüneyt İnay
Oyuncular: Zekeriya Akman, Günay Karacaoğlu, Sadi Celil Cengiz, Burcu Altın, Mesut Yar, Efe Deprem, Berfin Çalıştıran
Türü: Aile, Komedi
Yapım: Samia Medya
Yapım Yılı: 2022
Senaryo: Cüneyt İnay
Görüntü Yönetmeni: Faik Çayır, Ferhat Uzundağ
Müzik: Barış Aryay
Gösterim Tarihi: 01 Temmuz 2022
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım