Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız – A Girl Walks Home Alone at Night

A GIRL WALKS HOME ALONE AT NIGHT – GECE YARISI SOKAKTA TEK BAŞINA BİR KIZ

MUZİP BİR VAMPİR ROMANSI!  – Variety
KENDİNE HAS BİR ATMOSFERİ OLAN BİR FİLM. – The Hollywood Reporter
DRACULA’NIN PELERİNİ YEPYENİ ELLERDE! – The New York Times
TÜYLERİNİZ DİKEN DİKEN OLACAK. – The Washington Post

Bir ANA LILY AMIRPOUR Filmi

2009’dan bu yana çektiği kısa filmlerle adından söz ettiren Ana Lily Amirpour, daha önce 8 dakikalık bir kısa film olarak çektiği “Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız” ile ilk uzun metrajını çekti. 2014’te Sundance Resmi Seçkisi’ne giren ve olumlu eleştirilen alan film, aynı zamanda Pedor Almadovar, Darren Aronofsky ve Wong Kar Wai gibi yönetmenlerin parlamasına yardımcı olan New Directors/New Films’e de seçildi.
Kadın vampirin geçmişinin konu edildiği ve hikâyesini Ana Lily Amirpour’un yazdığı bir çizgi roman serisi de bulunmaktadır.
Sınıf ayrımının, karanlık sokaklardaki gizli yaşamların ve kan kokusu peşindeki bir vampirin aşkının anlatıldığı, enfes müziklerle dolu bu siyah beyaz film 24 Nisan 2015’te Başka Sinema salonlarında!

Kısa Sinopsis: İran’ın Bad City adlı şehrinde tuhaf şeyler yaşanmaktadır. Bu hayalet kasabada fahişeler, uyuşturucu bağımlıları, kadın tüccarları ve daha birçok sefil ruh kol gezmektedir. Ölümün ve umutsuzluğun kol gezdiği bu kasabada bir kadın vampir, kasabanın azılı suçlularının peşine düşer…

Arash, babasının uyuşturucu bağımlılığı yüzünden arabasını bir torbacıya kaptırmıştır. Kendisi de bir torbacı olan Arash, arabasını geri almaya gittiğinde adamın öldürüldüğünü görür. Adam, “Kız” adında, şehri lanetli insanlardan arındırmayı amaçlayan bir vampir tarafından öldürülmüştür. “Kız” bir yandan Arash’ın babasını da takip etmektedir. Çılgın bir parti sonrası yolları kesişen ikili, ummadıkları bir aşk yolculuğuna çıkar.

İran’ın ilk Vampir Western’i olan Ana Lily Amirpour’un filmi spaghetti western, çizgi roman, korku filmleri ve İran Yeni Sineması’nı bir araya getiriyor. Sergio Leone’nin gerilim unsurları David Lynch’in tuhaf gerçeküstücülüğüyle buluşuyor!

Bir yanıt yazın