Gecenin Kanunu – Live by Night

GECENİN KANUNU
“Live By Night”

Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”) dramatik suç gerilim filmi “Live by Night/Gecenin Kanunu”nda yapımcı, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. Affleck, ayrıca, ödüllü en çok satan Dennis Lehane romanına dayanarak senaryoyu da kaleme aldı. Bu, “Gone Baby Gone”ın ardından Boston’lı ikilinin ikinci ortak çalışması.
Dünyaya her ne sunarsan her zaman sana geri gelir, ama asla senin umduğun şekilde değil.  Babacan nasihatler almak Joe Coughlin’in doğasına aykırıdır. Birinci Dünya Savaşı gazisi, Boston Emniyet Müdür Yardımcısı’nın oğlu olmasına rağmen yerleşik düzene karşı bir kanun kaçağı olduğunu ilan etmiştir. Joe tamamen kötü biri değildir; aslında, seçtiği yaşam tarzı için yeterince kötü bile değildir. Altlarında çalışmayı reddettiği gangsterlerin aksine, bir adalet anlayışına sahip, açık yürekli bir insandır. Bunların her ikisi de onun aleyhine işlemiş, onu tekrar tekrar korunmasız kılmıştır —hem işte hem aşkta.
Kendisine ve yakınındakilere yapılan yanlışları düzeltme dürtüsüyle hareket eden Joe, yetiştiriliş tarzına ve kendi ahlak anlayışına aykırı ve riskli bir yola sapar. O ve pervasız ekibi soğuk Boston kışını artlarında bırakarak, Tampa’nın sıcağına giderler. Ve intikam Joe’nun ticaretini yaptığı romun içindeki şeker kamışlarından daha tatlı olabilse de, Joe onun da bir bedeli olduğunu öğrenecektir.
“Live by Night/Gecenin Kanunu”nun yapımcılığını Appian Way şirketini temsilen Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davisson; Pearl Street Films’i temsilen de Ben Affleck ve Jennifer Todd gerçekleştirdi. Chris Brigham, Dennis Lehane ve Chay Carter ise filmin yönetici yapımcılığını üstlendiler.
Başrollerde Affleck’e Elle Fanning, Brendan Gleeson, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana ve Oscar ödüllü Chris Cooper (“Adaptation”) eşlik etti.
Filmin kamera arkasında, Affleck, üç Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Robert Richardson (“JFK”, “The Aviator”, “Hugo”), Oscar adayı yapım tasarımcısı Jess Gonchor (“True Grit”, “Foxcatcher”), Oscar ödüllü kurgu ustası William Goldenberg (“Argo”) ve Oscar adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West’le (“The Curious Case of Benjamin Button”, “Argo”) yer aldı. Filmin müziği Harry Gregson-Williams’ın imzasını taşıyor.
Bir Warner Bros. Pictures filmi olan Appian Way/Pearl Street yapımı “Live by Night/Gecenin Kanunu”nun dağıtımı, tüm dünyada, bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın