Geriye Kalan

GEÇTİĞİMİZ SENE ÖDÜLLERİ TOPLAYAN
“GERİYE KALAN” SİNEMA FİLMİ
7 EYLÜL’DE VİZYONDA!

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde  En İyi Yönetmen (Çiğdem Vitrinel), En iyi Kadın Oyuncu (Devin Özgür Çınar),Ve 12. İzmir Film Festivali’nde En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu (Şebnem Hassanisoughi) ödüllerini toplayan “Geriye Kalan” sinema filmi 7 Eylül’de izleyici ile buluşuyor.

Başrollerini Devin Özgür Çınar, Şebnem Hassanisoughi ve Erkan Bektaş’ın paylaştığı “Geriye Kalan” filmi; hayattan farklı dersler çıkarmış ama temelde aynı vahşi ve saldırgan “korku evren”inde ayakta durmaya çalışan iki kadının hikayesini anlatıyor. Evliliğini kurtarmak için her şeyi göze alan Sevda ile “öteki kadın” olmanın yükünü taşımaya çalışan Zuhal karşı karşıya gelir. İhaneti öğrendikten sonra, ne kocasıyla yüzleşmeyi ne de kendine bir dert ortağı aramayı aklına bile getirmeyen Sevda, güvenliğini ve hayat kalitesini korumayı en yüksek hak sayan günümüz insanının tipik tepkisini gösterir; öteki kadını yolundan çekmeye karar verir.

Kültür Bakanlığı desteğiyle çekilen filmin yönetmen koltuğunda daha önce Ahmet Uluçay, Yeşim Ustaoğlu gibi yönetmenlerle çalışmış olan Çiğdem Vitrinel yer alıyor. İlk uzun metraj filmini çeken Çiğdem Vitrinel’e filmin senaryosunda da kardeşi Şebnem Vitrinel eşlik ediyor.

SİNOPSİS

Sevda (Şebnem Hassanisoughi) ve Cezmi (Erkan Bektaş) 8 yıllık evli bir çifttir. 5 yaşında bir kızları, şehrin güzel bir yerinde bir evleri, düzenli ve güvenli bir hayatları vardır. Reklam filmlerini andıran bu hayat, Sevda’nın kocasının ihanetini keşfetmesiyle kesintiye uğrar. Cezmi kendisiyle aynı hastanede çalışan Zuhal’le (Devin Özgür Çınar) beraber olmaya başlamıştır.

Zuhal bir süre önce eşinden ayrılmış, 8 yaşındaki oğlunu tek başına büyüten bir kadındır. Cezmi ile olan ilişkisi, uzun süredir sadece yorgunluk ve mücadeleden ibaret görünen hayatına yenilik ve heyecan getirir. Ancak bu iyimser hava kısa sürecektir.

Sevda ihaneti öğrendiğini Cezmi’ye hiç belli etmeden “öteki kadın”ın peşine takılır. Kendisi için güvenlik, sosyal statü ve hatta kariyer anlamına gelen evliliğini, bu tehditten korumaya kararlıdır. Sessiz bir hayalet gibi Zuhal’in yaşamına sızar.

Göremediği ama varlığını ensesinde hissettiği takip Zuhal’in sinirlerini iyice yıpratmışken eski kocası Mustafa (Burak Tamdoğan) çıkagelir. İkinci bir şans istiyordur. Zuhal kendi duygularını anlamaya çalışırken Sevda da herkes için yıkıcı sonuçları olacak bir çözümde karar kılmıştır.

KÜNYE

Yapım: Firuz Film
Yönetmen: Çiğdem Vitrinel
Yapımcı: Şebnem Vitrinel
Senaryo: Çiğdem Vitrinel – Şebnem Vitrinel
Görüntü Yönetmeni: İlker Berke
Sanat Yönetmeni: Osman Özcan

OYUNCULAR

Devin Özgür Çınar: Zuhal
Erkan Bektaş: Cezmi
Şebnem Hassanisoughi: Sevda
Burak Tamdoğan: Mustafa

Bir yanıt yazın