Hababam Sınıfı Yeniden

‘HABABAM SINIFI YENİDEN’ 5 NİSAN’DA VİZYONDA!

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri ‘Hababam Sınıfı’ aynı okulda, aynı sınıfta, günümüz gençlerinden oluşan yepyeni karakterleri ve yeni maceralarıyla 5 Nisan’da beyazperdede!

Öğrencilerinin ‘manitaleksia’ adı verdiği ‘okulda kız olamama’ rahatsızlığından yakınan Özel Çamlıca Erkek Lisesi’ni bir sürpriz bekliyor. Hababam sınıfı, okullarının yeniden karma eğitime geçeceğini öğreniyor ve ortalık her anlamda alev alıyor!
Yeni nesil Hababam’ın okul kadrosunda Altan Erkekli, Toygan Avanoğlu, Hande Katipoğlu, Sadi Celil Cengiz, Osman Alkaş, Hülya Duyar gibi isimler yer alırken, Hababam Sınıfı’nın öğrencileri ise Yusuf Çim, Özge Özacar, Giray Altınok, Nazlı Pınar Kaya, Sami Aksu, Irmak Aydın, Fırat Albayram var.


Filmin, yönetmenliğini de son dönemin dikkat çeken genç ismi Doğa Can Anafarta üstleniyor.
Yapımcılığını HANN’ın üstlendiği ‘Hababam Sınıfı Yeniden’ sinemaseverlere 5 Nisan’da ‘Hababam’ ruhunu ve kardeşlik duygusunu hatırlatacak!
Filmin Konusu:
Türkiye’nin en efsanevi sınıfında, eğitim devam ediyor! Gelmiş geçmiş en eğlenceli sınıfta, kuşaklar boyu süren gelenekler de her yıl, ustalara saygısını da unutmadan aynı coşkuyla yerine getiriliyor!
Bu yılın yeni öğrencileri, hocaları ve birbirinden renkli karakterleriyle Hababam Sınıfı, yeni öğretim yılında büyük bir heyecan içerisinde. Çünkü, Özel Çamlıca Lisesi yeniden karma eğitime geçiyor ve okula yatılı kız öğrenciler geliyor!
Sınıfa yeni gelen kızlar ve Hababam erkekleri arasındaki tatlı rekabet elbette çok eğlenceli anlara da gebe! Kızlar ve erkekler birbirine meydan okurken, elbette her şey süt liman gitmiyor.
Hababam’ın haylazları Duba Nuri, Format Hasan, Racon Faruk, Yakışıklı ve Düldül, sınıfa yeni katılan kız öğrencilerle beraber önce rakip sonra müttefik olarak eğlenceli bir maceraya çıkıyorlar!
Hababam Sınıfı Yeniden
Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2019
Yapımcı: HANN
Dağıtımcı: CGV Mars Dağıtım
Yönetmen: Doğa Can Anafarta
Oyuncular: Altan Erkekli ( Mehmet Hoca ), Toygan Avanoğlu ( La Minör Bülent ), Hande Katipoğlu ( Buckingham Huriye ), Sadi Celil Cengiz ( İsot Kamil ), Yusuf Çim ( Yakışıklı), Özge Özacar (Didem), Giray Altınok ( Racon Faruk ), Sami Aksu ( Duba Nuri ), Nazlı Pınar Kaya ( Selma ), Fırat Albayram ( Format Hasan ), Irmak Aydın ( Ayça ), Mustafa Karaoğlu ( Düzgün Ömer ), Hasan Say ( Düldül ), Hülya Duyar ( Dudu ), Osman Alkaş ( Lütfullah ), Deniz Yeşil Mavi ( Beton Fikret ), Nural Demirhan ( Sıfırcı Bedaat ), Vural Ceylan ( Bekçi )
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Senaryo: Evren Erdoğan, Ayşe Balıbey
Müzik: Uğur Ateş