Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi – Solo: A Star Wars Story

Han Solo: Bir Star Wars Hikâyesi

Lucasfilm “Han Solo: Bir Star Wars Hikâyesi”ni sunar, sinema tarihinin en sevilen karakterlerinden ve galaksinin ikonik serserilerinden Han Solo’nun macera dolu hikâyesi başlıyor. Star Wars serisinin en absürt kahramanlarından Han Solo, karanlık ve tehlikelerle dolu yer altı suç dünyasında cüretkâr çıkışlar yapmaya çalışırken, müstakbel yardımcı pilotu, güçlü Chewbacca ile tanışır ve Star Wars efsanesinin en olağandışı kahramanlarıyla çıktığı yolculukta kötülükleriyle meşhur kumarbaz Lando Calrissian ile karşılaşır.

Ron Howard tarafından yönetilen eğlence dolu galaktik soygun filminin başrollerinde Alden Ehrenreich (“Hail, Caesar!,” “Tetro”) Woody Harrelson (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” “The Messenger”), Emilia Clarke (“Me Before You,” “Game of Thrones”), Donald Glover (“Spider-Man: Homecoming,” “The Martian”), Thandie Newton (“Gringo,” “Crash”), Phoebe Waller-Bridge (“Fleabag,” “Killing Eve”) ve Paul Bettany (“Captain America: Civil War,” “Master & Commander”) var. Star Wars: Son Jedi filminden Joonas Suotamo ise Chewbacca rolüne geri dönüyor.

Jonathan Kasdan & Lawrence Kasdan ikilisi tarafından yazılan Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi’nin yapımcılığını Kathleen Kennedy, Allison Shearmur ve Simon Emanuel yapıyor. Lawrence Kasdan, Jason McGatlin, Phil Lord ve Christopher Miller ise baş yapımcılar.

Filmin benzersiz görselliğini yaratmak için endüstrinin en yetenekli profesyonelleri görevlendirildi. Bunlar arasında Oscar adaylığı bulunan görüntü yönetmeni Bradford Young (“Arrival”), iki Oscar ödüllü kurgu direktörü Pietro Scalia (“Alien: Covenant”), özel efektler direktörü Dominiz Tuohy (“The Mummy”) ve filmin müziklerini besteleyip uyarlayan John Powell (“Jason Bourne”) yer alıyor.

Star Wars filmlerinin emektar ekip üyelerinden yapım tasarımcısı Neil Lamont, özel yaratık efektleri uzmanı Neal Scanlan, kostüm tasarımcıları David Crossman ve Glyn Dillon, sahne malzemeleri tasarımcısı Jamile Wilkinson, saç tasarımcısı Lisa Tomblin-Fitzpatrick ve makyaj tasarımcısı Amanda Knight da aralarına katılıyor.

“Han Solo” tema müziği ve orijinal Star Wars müzikleri efsanevi John Williams’ın eseri.

“Han Solo: Bir Star Wars Hikâyesi” A.B.D’de 25 Mayıs 2018 tarihinde gösterime giriyor.