Hayat Ağacı – The Tree Of Life

HAYAT AĞACI

Yönetmen Terrence Malick’ten (BADLANDS, DAYS OF HEAVEN, THE THIN RED LINE, THE NEW WORLD) kışkırtıcı bir film daha. Beşinci filmi HAYAT AĞACI hayata yazılmış bir şarkı, yoğun, içsel ve kozmik olana bir dürbünden bakan, en derin ve insani sorgulara uzanan bir arayış.Texas’ta küçük bir kasabadaki bir ailenin saf yaşamından ve duygularından, vahşi, köşeli bir yaşama geçmesi, genç bir çocuğun masumiyetini kaybedip korku, merak  ve üstünlükle tanışmasının hikayesi.
1950’lerdeki Orta Batılı bir ailenin empresyonistik hikayesi. Film, en büyük oğulları Jack’in, çocukluk masumiyetinden, buruk yetişkinlik çağına geçişinde babasıyla (Brad Pitt) olan karmaşık ilişkisini yoluna sokma çabasına ayna tutuyor. Jack (olgunluk halini Sean Penn’in oynadığı) modern dünyada kaybolmuş bir kişiliktir ve kaderin varlığını sorgularken bir yandan da hayatın kökenlerine ve anlamına dair bir sorgulamaya girmektedir. Malick’ın imza niteliğindeki görselliğiyle vahşi bir doğaya ve ruhani bir zerafet, yaşamlarımızı yalnızca birey ya da aile düzeyinde değil, tüm hayatı etkiler nitelikte karşımıza çıkıyor.

River Road Entertainment’ın sunduğu HAYAT AĞACI’nı; yazan ve yöneten Terrence Malick , başrollerde ise Brad Pitt, Sean Penn ve Jessica Chastain yer alıyor. Yapımcıları Sarah Green, Bill Pohlad, Brad Pitt, Dede Gardner ve Grant Hill. Yürütücü yapımcıalrı Donald Rosenfeld, ortak yapımcı Nicolas Gonda ve Steve Schwartz ile  Paula Mae Schwartz  de yardımcı yürütücü yapımcılar.
Filmin sanat ve yapım ekibi, önceki filmlerinde Malick ile çalışan birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerden oluşuyor; 4 kez Oscar® adayı olan görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki ASC, AMC (THE NEW WORLD, CHILDREN OF MEN); Oscar® adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West (THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON); Oscar® adayı prodüksiyon amiri Jack Fisk (THERE WILL BE BLOOD, DAYS OF HEAVEN) kurgucular Hank Corwin ACE (THE NEW WORLD), Jay Rabinowitz ACE (I’M NOT THERE, 8 MILE), Oscar® adayı Daniel Rezende (CITY OF GOD), iki kez Oscar ® adayı olan Billy Weber (THE THIN RED LINE, DAYS OF HEAVEN) ve Mark Yoshikawa (THE NEW WORLD).  Alexandre Desplat – THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON, THE QUEEN ve THE KING’S SPEECH filmleriyle 3 kez Oscar adayı olan müzisyen – bu filmin de original müziklerine imzasını attı.

RIVER ROAD ENTERTAINMENT Sunar
BRAD PITT
SEAN PENN
JESSICA CHASTAIN

HAYAT AĞACI
FIONA SHAW
IRENE BEDARD
JESSICA FUSELIER
ve
HUNTER McCRACKEN
LARAMIE EPPLER
TYE SHERIDAN

Yazan ve yöneten    TERRENCE MALICK
Yapımcılar    SARAH GREEN
BILL POHLAD
BRAD PITT
DEDE GARDNER
GRANT HILL
Yürütücü Yapımcı    DONALD ROSENFELD
Ortak Yapımcı    NICOLAS GONDA
Ortak Yürütücü Yapımcılar    STEVE SCHWARTZ
PAULA MAE SCHWARTZ
Görüntü Yönetmeni    EMMANUEL LUBEZKI ASC, AMC
Prodüksiyon Amiri    JACK FISK
Kurgu    HANK CORWIN ACE
JAY RABINOWITZ ACE
DANIEL REZENDE
BILLY WEBER
MARK YOSHIKAWA
Kostüm    JACQUELINE WEST
Müzik    ALEXANDRE DESPLAT
Görsel Efekt Danışmanı    DAN GLASS
Oyuncu Seçimi    FRANCINE MAISLER CSA
ve VICKY BOONE

Bir yanıt yazın