Hediye Operasyonu – Arthur Christmas

“ARTHUR CHRISTMAS”

Sony Pictures Animation için hazırlanmış bir Aardman yapımı ve 3 boyutlu,bilgisayar destekli bir animasyon filmi olan aile komedisi Arthur Christmas/Hediye Operasyonu, her çocuğun kafasından geçen soruya nihayet inanılmaz, hiç duyulmamış bir yanıt veriyor: “Noel Baba onca hediyeyi bir gecede nasıl dağıtıyor?” Cevap: Noel Baba’nın, Kuzey Kutbu’nun altına saklanmış nefes kesici, ileri mi ileri teknoloji ürünü operasyon merkezi sayesinde. Ama filmin merkezinde, yılbaşı klasiklerine yaraşır unsurlara sahip bir öykü var… Komik mi komik bir aile ve benzersiz bir kahraman: Noel Baba’nın en küçük oğlu, Arthur. Bu şaşırtıcı operasyon merkezinde yüz milyonlarca çocuktan biri atlanınca, Noel Baba ailesinin en küçük üyesi, Noel sabahından önce son hediyeyi teslim etmek için kahkahalarla dolu, heyecan verici bir göreve çıkıyor.

Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation, bir Aardman yapımı olan, Arthur Christmas/Hediye Operasyonu’nu sunar. Başrollerinde seslendirme performanslarıyla James McAvoy, Hugh Laurie, Jim Broadbent, Bill Nighy, Imelda Staunton ve Ashley Jensen yer alıyorlar.

Türkiye’de 3 Boyutlu ve Türkçe dublajlı olarak vizyona girecek filmin yerel seslendirme kadrosunda ise; Arda Aydın, Ali Ekber Diribaş, Mazlum Kiper, Orhan Kemal Aydın, Sibel Taşçıoğlu ve Aysun Topar yer alıyorlar. Yönetmen Sarah Smith.  Yapımcılar Peter Lord, David Sproxton, Carla Shelley ve Steve Pegram. Senaristler Peter Baynham ve Sarah Smith.  Ortak Yapımcılar  Chris Juen ve Peter Baynham.  Ortak Yönetmen Barry Cook.

www.ArthurChristmas.net

Yapım Bilgileri

Sony Pictures Animation için hazırlanmış bir Aardman yapımı ve üç boyutlu, bilgisayar destekli bir animasyon filmi olan aile komedisi Arthur Christmas/Hediye Operasyonu, her çocuğun kafasından geçen soruya nihayet inanılmaz, hiç görülmemiş bir yanıt veriyor: “Noel Baba onca hediyeyi bir gecede nasıl dağıtıyor?” Cevap: Noel Baba’nın, Kuzey Kutbu’nun altına saklanmış nefes kesici, ileri mi ileri teknoloji ürünü operasyon merkezi. Ama filmin merkezinde, yılbaşı klasiklerine yaraşır unsurlara sahip bir öykü var… Komik mi komik bir ail eve benzersiz bir kahraman: Noel Baba’nın en küçük oğlu, Arthur. Bu şaşırtıcı operasyon merkezinde yüz milyonlarca çocuktan biri atlanınca, Noel Baba ailesinin en küçük üyesi, Noel sabahından once son hediyeyi teslim etmek için patavatsız büyükbabası Noel Dede ve hediye paketlemeyi saplantı haline getirmiş bir cin olan Bryony’le birlikte kahkahalarla dolu, heyecan verici bir göreve çıkıyor.

Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation, bir Aardman yapımı olan, Arthur Christmas/Hediye Operasyonu’nu sunar. Başrollerinde seslendirme performanslarıyla James McAvoy, Hugh Laurie, Jim Broadbent, Bill Nighy, Imelda Staunton ve Ashley Jensen yer alıyorlar.

Türkiye’de 3 Boyutlu ve Türkçe dublajlı olarak vizyona girecek filmin yerel seslendirme kadrosunda ise; Arda Aydın, Ali Ekber Diribaş, Mazlum Kiper, Orhan Kemal Aydın, Sibel Taşçıoğlu ve Aysun Topar yer alıyorlar. Yönetmen Sarah Smith.  Yapımcılar Peter Lord, David Sproxton, Carla Shelley ve Steve Pegram. Senaristler Peter Baynham ve Sarah Smith.  Ortak Yapımcılar  Chris Juen ve Peter Baynham.  Ortak Yönetmen Barry Cook. Müzik Harry Gregson-Williams.

Filmde yer alan “Santa Claus Is Comin’ To Town” adlı Justin Bieber şarkısı, sanatçının (“Mistletoe” adlı yeni single’ı da içeren) yeni albümü “Under The Mistletoe”dan alındı.

Bir yanıt yazın