Hop

HOP

PRODÜKSİYON NOTLARI
Gişe rekorları kıran Çılgın Hırsız’ın yapımcılarından en yeni bilgisayar grafik teknolojisiyle canlı aksiyonu birleştiren yeni bir komedi geliyor: Hop.  Universal Pictures ve Illumination Şirketinin dünya çapındaki hiti, Paskalya Tavşanı’nın genç oğlu E.B’nin hikayesini anlatıyor.
Güney Amerika sahili açıklarında Paskalya adası olarak da bilinen Rapa Nui adasında dev taş heykellerinin altında dünyanın en görkemli şeker fabrikası vardır. Yılın 365 günü dünyadaki çocuklara paskalya sabahı teslim edilmek üzere içleri şeker dolu sepetler hazırlayan bir grup tavşan ve civcive hükmeder.
E.B. babasının varisi olarak atanmasının arifesinde hayallerinin peşinden koşmaya, Hollywood’a baterist olmaya gider. Oraya vardığında işinden yeni kovulmuş ama hayatını toparlamaya kararlı olan Fred’le karşılaşır. (X-Men, Manhattan’da Sihir filminden James Marsden) Fred, ailesinin evinden kovulduktan sonra tesadüfen E.B.’ ye rastlar.  Yaralı numarası yaparak ve konuşma yeteneğiyle Fred’i şoke eden E.B., onu kendisine kalacak yer bulma konusunda kandırır.
Paskalya Adasında, Paskalya Tavşanı’nın sağ kolu olan iri kıyım civciv Carlos, darbe yapmak için E.B.’nin yokluğunu fırsat bilir. Sonunda Fred ve E.B., Paskalya’nın tek umudu olur ve sevilen Paskalya tatilini kurtarmak için destansı bir savaşa girerek kendilerini Paskalya Adasına dönerken bulurlar.
Marsden ve Brand’e Kaley Cuoco ( The Big Bang Theory), Hugh Laurie (House M.D.), Hank Azaria (The Simpsons), Gary Cole ( Talladega Nights), Elizabeth Perkins (Weeds) ve Chelsea Handler (Chelsea Lately) gibi birçok yıldız komedyen eşlik ediyor.
Film, gişe rekorları kıran Alvin ve Sincaplar’ın yönetmeni Tim Hill tarafından yönetildi ve yapımcılığı Çılgın hırsız, Dr. Seuss’ Horton Kimi Duyuyor filmlerinin yapımcıları Chris Meledandri (Illumination Şirketinin kurucusu) ve Michele Imperato Stabile ( Alvin ve Sincaplar) üstlendiler. Hop’un hikayesi Cinco Paul ve Ken Daurio (Çılgın Hırsız ve Doctor Seuss’ Horton Kimi Duyuyor) tarafından yazıldı. Senaryosunu Cinco Paul, Ken Daurio ve Brian Lynch yazdılar.

Tür:
Canlı Aksiyon/CG-animasyon komedi
Yönetmen: Tim Hill
Senaryo: Cinco Paul & Ken Daurio, Brian Lynch, Mike Reiss
Yapımcılar: Chris Meledandri, John Cohen
Uygulayıcı Yapımcı: Michele Imperato Stabile
www.hopfilmi.com.tr

Seslendirme Kadrosu: Kenan Doğulu, Arda Aydın, Nuri Gökaşan, Bahtiyar Engin, Barış Yalçın, Oya Prosçiler, Ali Ekber Diribaş, Nilgün Karababa, Alara Kolat, Edip saner, Ali emre Söylemezoğlu, Halim Ercan,

Özet: En son teknolojiyi canlı aksiyonla harmanlayan Hop, kazayla Paskalya Tavşanı’nı (Kenan Doğulu) yaralayan ve iyileşmesi için onu içeri almak zorunda kalan miskin ve işsiz Fred’in (Arda Aydın) komik hikayesini anlatıyor. Fred, dünyanın en kötü misafiriyle uğraşırken, sonunda ikisi de büyümek için neler gerektiğini öğrenecektir. Gişede büyük başarı elde etmiş

Alvin & the Chipmunks/Alvin ve Sincaplar’ın yönetmeni Tim Hill tarafından yönetilen filmin yapımcılığını, Chris Meledandri’nin Illumination Entertainment yapım şirketi (Despicable Me/Çılgın Hırsız) üstleniyor.

Gösterim Tarihi: 13 Mayıs

Bir yanıt yazın