Hükümet Kadın

“HÜKÜMET KADIN”

DEMET AKBAĞ, GÜNEYDOĞU’NUN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GELİYOR!

Yeni projesi “Hükümet Kadın” için Ağustos ayından bu yana Mardin’de bulunan Demet Akbağ, senaryosunu Sermiyan Midyat’ın yazdığı “Hükümet Kadın” filminde “Xate” olarak seyircinin karşısına çıkacak.

“Hükümet Kadın’da Demet Akbağ’a Ercan Kesal, Bülenç Çolak, Cezmi Baskın, Mahir İpek,Rıza Akın, Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Doğukan Polat, Bahadır Efe, Ayberk Atilla, İpek Bilgin, Aziz Şarvan, Olgun Toker, Burcu Gönder, Gülhan Tekin, Renan Bilek, Kemal Uçar, Resul Kenru, Ömer Kızıl, Bahadır Efe, Orçun Kaptan, Sarp Aydınoğlu gibi isimler eşlik ediyor.Filmin yönetmenliğini üstlenen Sermiyan Midyat aynı zamanda filmin oyuncularından da biri.

Çekimleri Mardin Midyat’ta devam eden film için Demet Akbağ,sinemaseverlere,Güneydoğu’daki ilk kadın belediye başkanı, 8 çocuklu Xate ile kahkaha dolu bir hikaye anlatacaklarını söylüyor.
Akbağ, film için 7 hafta boyunca Mardin’de kaldı ve hem set ekibi hem de Mardinliler ile eğlenceli anlar yaşadı.Türkiye’nin sıcaktan kavrulduğu günlerde gerçekleşen çekimlerde sıcak kadar zaman zaman kum fırtınaları da ekibe zor anlar yaşattı.
Demet Akbağ’ın 7’si erkek 1’i kız olan çocuklarını da ekranların ünlü genç isimleri oynadı. Demet Akbağ’ın kızını BKM Mutfak ekibinden Burcu Gönder canlandırırken, oğulları olarak da kamera karşısına Bülent Çolak, Olgun Toker,Haki Biçici, Ahmet Sarsılmaz, Doğukan Polat, Bahadır Efe ve Levent İdem geçti.

Film Ocak 2013’te seyirciyle buluşacak.

Bir yanıt yazın