İki Kadın, Bir Erkek – The Kids Are All Right

OSCAR adayı “THE KIDS ARE ALL RIGHT / İKİ KADIN, BİR ERKEK”

Önümüzdeki günlerde açıklanacak OSCAR ödüllerine 4 dalda aday olan ve 2 dalda Altın Küre Ödülü (En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu) kazanan “THE KIDS ARE ALL RIGHT / İKİ KADIN, BİR ERKEK”, başrollerde başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken ve Oscar adaylıklarında güçlü bir aday olan Annette Bening ile Julianne Moore yer alıyor. İki yıldız oyuncunun yanısıra Mark Ruffalo, Mia Wasikowska ve Josh Hutcherson da bu modern aile komedisinde parlayan oyuncularıyla karşımıza çıkıyor.

Bugünlerde !f İstanbul Film Festivali’nde de yoğun ilgiyle izlenen film 11 Mart 2011 de vizyona giriyor.

Konu:

Lezbiyen bir çift olan Nic ve Jules, yapay döllenme ile çocuk sahibi olmuşlardır, hem de iki kere. Çocuklar ergenliğe girdiklerinde gerçek babaları ile tanışmak isterler. Paul adındaki donör onların babalarıdır ve çocuklar Paul’ü anneleri ile tanıştırmak ister. Paul’ün gelmesi aile düzenini değiştirecek ve yepyeni bir aile tanımının yapılmasına yol açacaktır.

Yönetmen: Lisa Cholodenko
Senaryo: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
Görüntü Yönetmeni: Igor Jadue-Lillo
Kurgu: Jeffrey M. Werner
Müzik: Carter Burwell
Oyuncular: Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo
Süre: 106 dk
İthalat:
Bir Film
Dağıtım: Tiglon

Yönetmen Hakkında

Lisa Cholodenko

1964 yılında Los Angeles’ta doğan Lisa Cholodenko, Columbia Universitesi Film Okulu’nda yönetmenlik eğitimi aldı ve Columbia’da ödüllü kısa filmi Dinner Party’yi (1997) çekti. İlk uzun metrajlı filmi High Art (1998) ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yaptı ve Sundance Festivali’nde Waldo Salt Senaryo Yazarlığı Ödülü’nü kazandı.

Bir yanıt yazın