İki Kafadar: Chinese Connection

İKİ KAFADAR CHINESE CONNECTION 11 EKİM’DE SİNEMALARDA!

KONU: Mahmutpaşa Pasajı’nda girdikleri her işi batıran iki kafadar son çare olarak tefeciden borç alırlar ve tablet işine girerler.
Fakat bu tabletler büyük dolandırıcıların GDO lu mal sevkiyatlarında kullanılmaktadır.
İki kafadar bu gerçeği öğrendiklerinde her şey için çok geç olacaktır.
Gerçek bir kovalamacanın içine düşen ikilinin komik ve sürekli aksiyon dolu hikâyesi, aşk-dostluk ve mafya üçgeninde birçok isimle kesişecek.

ÖZET Altan (İlker Aksum) ve Şükrü (Gökçe Özyol), dünyanın en şanssız iki adamı… İki kafadar, Mahmutpaşa piyasasında çıraklıktan yetişmiş mahalle adamıdır. Yıllarca içinde çalıştıkları Mahmutpaşa piyasasından kurtulmak için bir sene önce piyasanın tefecisi Fadıl’dan (Sinan Engin) 100.000 TL borç alıp şirket kurmuşlardır. Başından beri ucuz Çin malları ithal edip satmaktadırlar. Fakat bir sene boyunca işleri ters gitmiş ve sattıkları her şeyden zarar etmişlerdir. Büyük umutlarla kurdukları bu şirket neredeyse batmak üzeredir. Onları asıl endişelendiren şey, şirketin batması değil, Fadıl’dan aldıkları borçtur. Bu borcu ödemenin sıkıntısını yaşamaktadırlar.

Tam bu sırada yine eski piyasadan saygı gösterdikleri abileri Mümtaz Bey karşılarına çıkmış ve onları tablet bilgisayar işine sokmuştur. Mümtaz beyi tanıdıkları ve güvendikleri için o ne derse onu yapmışlardır. Mümtaz bey onları Çin’deki bir şirket yetkilileriyle tanıştırmış ve onlarla ortaklık kurmalarına yardım etmiştir. Çin’deki bu şirketten çok ucuza tablet getirmekte ve burada peynir ekmek gibi satmaktadırlar. Altan ve Şükrü, yeni ve revaçta olan bu tabletlerden kısa sürede çok para kazanacaklarını ve borçlarını temizleyip düze çıkacaklarını zannetmektedir. Altan, günün modasına uyarak sevgilisi Arzu’nun yardımıyla bir kanalda ürün tanıtımı yapmaktadır. Bu sayede satışlarını çok arttırmışlardır. Aslında madalyonun diğer yüzü oldukça karanlıktır… Mümtaz (Orhan Aydın), doğal gıda şirketinin CEO’su Kürşat’la (Kubilay Pembeklioğlu) ortak çalışan bir iş adamıdır. Kürşat, Çin ve Uzakdoğu’dan bir takım GDO’lu tohumlar getirtip, genetiği ile oynanmış bu ürünleri Avrupa’daki kozmetik firmalarına milyon dolarlara satmaya çalışmaktadır. Altan ve Şükrü’nün büyük bir üretici sandığı Çin’deki şirket, aslında paravan bir şirkettir. Mümtaz onları İstanbul’a getirtmiş, Altan ve Şükrü ile tanıştırmıştır. Plan çok basittir.İki kafadar ve Rıza çok tehlikeli bir yolculuğa çıktıklarından habersizdirler ve eğlence başlar…

Vizyon Tarihi: 11.10.2013
Yönetmen: Gökhan Erkut
Oyuncular: İlker Aksum, Gökçe Özyol, Murat Akkoyunlu, Settar Tanrıöğen, Sinan Engin, Öykü Çelik, Kubilay Pembeklioğlu, Ahmet Dursun, Pelin Öztekin, Orhan Aydın, Özlem Savaş
Yapım: Fida Film – Zuma Film
Senaryo: Kaan Ertem
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Basbaran
Genel Koordinator: Emrehan Seyhan, Koray Somay
Kurgu: Aziz Imamoglu
Süre: 90 dk

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157635563083213″]

Bir yanıt yazın