Jujutsu Kaisen 0 – Gekijouban Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

Konu:
1- Yuta Okkotsu, son derece güçlü bir Lanetli Ruh’un kontrolünü ele geçiren ve gücünü kontrol etmesine ve ona göz kulak olmasına yardımcı olmak için Jujutsu Büyücüleri tarafından Tokyo Prefectural Jujutsu Lisesi’ne kaydolan bir lise öğrencisidir.

2- Yuuta Okkotsu perili. Çocukluk arkadaşı Rika bir trafik kazasında öldüğünden beri, hayaleti onunla birlikte kalmıştır. Ama ruhu, Yuuta’nın bir zamanlar tanıdığı tatlı kız gibi görünmüyor. Bunun yerine, onu şiddetle koruyan korkunç ve güçlü bir varlık olarak tezahür eder. Rika’nın şiddet içeren davranışlarını kontrol edemeyen Yuuta, acımasız intikamının ardından dökülen kanı durdurmakta çaresizdir.

Sonuç olarak, Yuuta, Rika gibi güçlerle savaşmak için eğitilmiş dünyanın gizli koruyucuları olan “Jujutsu” büyücüler tarafından yakalandığında, başka kimsenin zarar görmemesi için tamamen izole olmak ister. Yine de tutsağı usta büyücü Satoru Gojou’nun onun için farklı planları vardır: Jujutsu Lisesi’ne girecek ve insanlara yardım etmek için Rika’yı kontrol etmeyi öğrenecektir. Şimdi bu okulda birinci sınıf olan Yuuta, Jujutsu sanatlarını öğrenmeye ve kötü niyetli varlıklarla savaşmaya başlar. Yeni sınıf arkadaşlarının yanı sıra bir Jujutsu silah uzmanı olan Maki Zenin; sözlerini silah olarak kullanan bir büyücü olan Toge Inumaki; ve görünüşte yürüyen ve konuşan bir panda ayısı olan Panda, Yuuta dünyadaki yerini bulmaya ve bir kez olsun yetenekleriyle rahat hissetmeye başlar. Ancak, eğitimi ilerledikçe, Yuuta, Jujutsu dünyasının tehlikelerinin kötü ruhlarınkinden çok daha fazla olduğunu öğrenir.

Yönetmen: Park Sunghoo
Seslendirenler: Chinatsu Akasaki, Aya Endo, Kana Hanazawa, Show Hayami, Yu Hayashi, Satoshi Hino, Marina Inoue, Shizuka Ito, Mitsuo Iwata, Subaru Kimura, Mikako Komatsu, Rie Kugimiya, Takaya Kuroda, Risae Mutsuda
Süre: 105 dakika
Senaryo: Hiroshi Seko
Müzik: Hiroaki Tsutsumi, Yoshimasa Terui, Alisa Okehazama
Gösterim Tarihi: 13 Mayıs 2022
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım