Kan Kokusu – We Are What We Are

BİR JORGE MICHEL GRAU FİLMİ

KAN KOKUSU (WE ARE WHAT WE ARE / SOMOS LO QUE HAY)

GENÇ. VAHŞİ. AÇ.

ÖZET

Bu incelikli olduğu kadar dehşet verici yamyam filmi orta yaşlı bir adamın sokakta acı içinde kıvranarak ölmesiyle başlıyor. Geride üç çocuk ve dul bir anne bırakan bu adamın otopside midesinden bir insan parmağı çıkar. Zaten bu aralar şehirde beden parçaları eksik bir sürü ceset bulunmaktadır. Polis bu tuhaf olayın üstüne eğilmeye başlar ancak aile için ortada daha önemli bir sorun vardır: Kanlı ayinler düzenleyerek insan etiyle beslenen ve bugüne kadar yemeği hep babaları tarafından önlerine konan aile nasıl yemek bulacaktır, kim avlanacaktır? Görev, en büyük oğul Alfredo’ya düşer, ama o hiç de bu göreve hazırmış gibi görünmemektedir. Anne ise panik içinde; nitekim gerçekleşmesi gereken ‘ayin’ yaklaşmaktadır.

2010 Cannes Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Kan Kokusu, türünün kabul görmüş kurallarını yenilemeye çalışan ve yetenekli bir yönetmenin doğuşunu müjdeleyen bir korku-dram filmi. Yoksulluk, yolsuzluk ve korku dolu şehrin ıssız karanlıklarında usul usul ilerleyen bu şok edici, kanlı ve gözüpek film, keskin bir toplumsal gerçekçi bakış açısına sahip.
Jorge Michel Grau’nun yönettiği Kan Kokusu güçlü ve kendinden muazzam derecede emin bir ‘ilk film’ ve de Empire’ın dediği gibi “vahşi bir tuhaflığa ve fena halde etkileyiciliğe sahip”.

Yönetmen: Jorge Michel Grau
Oyuncular: Francisco Barreiro, Alan Chávez, Paulina Gaitán, Carmen Beato, Jorge Zárate
Yapımcı: Nicolás Celis
Senaryo: Jorge Michel Grau
Görüntü Yönetmeni: Santiago Sánchez
Sanat Yönetmeni: Gabrierl Tapia
Kurgu: Rodrigo Ríos
Yapım Yılı: 2010
Ülke: Meksika
Süre: 90’
Dağıtım: M3
Vizyon Tarihi: 25 Mart 2011
İthalat: Kalinos Film

Web Sitesi: www.wawwa-film.com

Resimler:

Bir yanıt yazın