Kaptan Feza

Ümit Ünal ve Hakan Karahan’dan bambaşka bir film…
‘KAPTAN FEZA ‘ 15 Ocak’ta Vizyonda
Özgün senaryosu Ümit Ünal’a ait olan, yapımcılığını Hakan Karahan’ın üstlendiği  “Kaptan Feza”,  15 Ocak’ta seyircisiyle buluşuyor. Yönetmenliğini Ümit Ünal’ın yaptığı filmin başrollerini, Hakan Karahan, Meral Okay, Ahmet Mümtaz Taylan, Mine Tugay ve çocuk oyuncu Dila Bölükbaş paylaşıyor.
Film, bir Yeşilçam aktörü olan babasına tıpatıp benzeyen Ömer’in bugünkü yaşamını konu alıyor. Ömer’in, 6 yaşında küçük bir kız çocuğu olan Asu ile yollarının kesişmesi ve kızın onu gerçekten uzay kahramanı “Kaptan Feza” zannetmesi ile başlayan senaryo, aslında bir mafya tetikçisi olan Ömer’in küçük kızın masumiyetini ve hayallerini yıkmamak için bir uzay kahramanı gibi davranması ile devam ederek, 24 saat içinde gerçekleşen dramatik bir hikayeyi anlatıyor.
Bir yandan mafya hesaplaşmasının içinden sağ salim çıkmak, diğer yandan da küçük bir çocuğun hayallerini yıkmamak ve yakınlarıyla onu korumak arasında kalan filmin kahramanı Ömer’in, kalplere dokunan hikayesi bütün samimiyeti ile beyazperdeye yansıyacak.
“Kul kurar kader gülermiş”
Film, insanın kendi kaderi karşısında duramayacağını ve yazgısını değiştiremeyeceğini hayatın çok içinden bir hikaye ile anlatıyor. Filmin müziklerini Alper Erinç ile birlikte yapan Candan Erçetin ise, son albümünde de yer alan “Kader” adlı şarkı ile “Kaptan Feza”ya şiirsel bir tat katıyor.
70’li yılların kült uzay filmlerine de göndermeler yapılan “Kaptan Feza”da, ilgi çeken bir başka konu ise filmin günümüzde çekilmesine rağmen, bazı bölümlerin o yılların teknik imkânları yansıtılarak işlenmesi. Bu bölümler, filmin içinde film olarak kullanılıyor ve günümüzde geçen esas filme de adını veriyor.
Narsist Film” ve “İmaj” ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Mustafa Uzunyılmaz, Umut Karadağ, Candaş Söz, Ebru Akıncı, Selim Demir, Ayhan Bozkurt, Uğur Karakartal, Sami Ovadya, Ata Şeyhler, Nezahat Doğan, Serdar Eder, Koray Özduygu ve Orhan Sürek bulunuyor.
Aksiyon – drama türündeki filmin çekimlerini ödüllü görüntü yönetmeni Feza Çaldıran gerçekleştiriyor, uygulayıcı yapımcılığını ise Candan Erçetin üstleniyor.

KAPTAN FEZA
GÖSTERİM TARİHİ
:  15 Ocak 2010
Yapım: Narsist Film-İmaj
Uygulayıcı Yapımcı: Candan Erçetin
Senaryo ve Yönetmen
: Ümit Ünal
Görüntü yönetmeni: Feza Çaldıran
Müzik: Candan Erçetin -Alper Erinç

OYUNCULAR
Hakan Karahan
Meral Okay
Ahmet Mümtaz Taylan
Mine Tugay
Dila Bölükbaş- Çocuk Oyuncu

Resimler

Bir yanıt yazın