Kara Altın – Black Gold

BLACK GOLD/KARA ALTIN

ACIMASIZ TOPRAKLAR ÜZERİNDE AŞK VE GÜCÜN EFSANESİ…

“GÜLÜN ADI”, “AYI”, TİBETTE YEDİ YIL”, “SEVGİLİ” FİLMLERİNİN YÖNETMENİ JEAN JACQUES ANNAUD’DAN YENİ BİR BAŞYAPIT

Synopsis

20 inci yüzyılın başları Arabistan …
Acımasız çöl güneşinin altında, iki savaşçı kabile karşı karşıyadır… Çöl kumlarını yıkayan savaşçılarının kanları zafer kazanan Hobeika Emiri Nesib (ANTONIO BANDERAS) ve rakibi Salmaah Sultanı  Amar’ı (MARK STRONG) barış için şartları konuşmak zorunda bırakmıştır. Her iki tarafta Sarı Kuşak adını verdikleri hiç kimsenin yaşamadığı topraklar üzerinde hak iddia etmemeye karar vermişlerdir. Karşılığında Nesib o zamanın kabile yasalarına göre Amaar’ın iki oğlunu kendi evladı gibi büyütecektir. Saleeh (AKIN GAZI) ve  Auda (TAHAR RAHIM) iki emir için birbirlerinin topraklarını işgal etmemeleri konusunda garanti olacaklardır. Yıllar sonra  Saleeh ve Auda büyüyüp iki genç adam olduklarında yenilmez bir savaşçı olan Saleeh yaldızlı ve büyüleyici kafesinden kaçarak baba evine geri dönmek istemektedir, Auda ise yalnızca kitaplar ve bilgiye kendini adamıştır. Bir gün Nesib’in topraklarını ziyaret etmek için Amerika’dan çıkagelen bir petrolcü Emir’in topraklarında hayal bile edemeyeceği kadar büyük değer taşıyan petrol rezervleri olduğunu söyler. Bir tek problem vardır bahsedilen rezervler yıllar önce barış anlaşması imzalanan Sarı Kuşak topraklarındadır.

Babasının topraklarına dönmeye çalışırken öldürülen Saleeh iki Emir’in arasındaki bağları gerginleştirir. Tekrar sulhu sağlamak için  Nesib’in güzel kızı Prenses  Leyla (FREIDA PINTO) ile  Auda’nın evlenmesine karar vermişlerdir. Çocukluklarında başlayan aşkları iki kabile için de yeni bir başlangıç olacaktır. Fakat bunun gerçekleşmesi için üstesinden gelmeleri gereken çok büyük problemler vardır…

Sarı Kuşak topraklarının kontrolünü sağlamak. İki krallığın arasında barışı kurmak ve geleceklerini kontrol altına almak için iki aile, iki aşk, iki seçenek ve bir kaderleri vardır.

Bir yanıt yazın