Karanlık Saat – The Darkest Hour

THE DARKEST HOUR, KARANLIK SAAT

SYNOPSIS

Moskova’ya hoşgeldiniz.
KARANLIK SAAT,  kendilerini Moskovo’da, akıl almaz bir uzaylı istilasıyla mücadele ederken bulan 5 gencin hikayesini anlatıyor. 3D (üç boyutlu) bu gerilim filmi, Moskova’nın klasikleşen güzelliğinin yanına eklenen muhteşem görsel efektlerle vizyoner yapımcı Timur Bekmambetov (Wanted, Night Watch) ve yönetmen Chris Gorak (Right At Your Door)’ın hünerli ellerinden çıkıyor.

Gizemli bir şimşek fırtınasının ortasında Moskova’ya varan genç internet girişimcileri Sean (Emile Hirsch) ve Ben (Max Minghella), uluslararası ekonomik merkezde canlı bir yer tutan, para akışının olduğu ama  iş alanlarının prensipsiz ilerlediği Rusya’ya, hayallerinin işini kurmaya giderler. Turist olarak gezmekte olan Natalie (Olivia Thirlby) ve Anne (Rachael Taylor)’de Nepal’e giderken gerçekleşen beklenmedik bir uçak molası ile Moskova’ya inerler ve dünyanın en büyük eğlence anlayışına sahip şehirlerinden biri olan bu yerde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırlar.

Bu iki grup Zvezda Gece Klubü’nün parıltısı altında tanışırlar; Moskova’nın güzelliğinin bir simgesi olan bu yerde Skylar (Joel Kinnaman),  Sean ve Ben’i dolandıran İsveçli iş adamı da vardır.  Dünyanın dört bir yanından gelen gençlerin, süpermodellerin ve elit işadamlarının buluşma yeri olan klüp, uzaylıların istilası sonucu aniden tam bir karmaşaya dönüşür ve heryer kapkaranlık olur. Daha önceden nabzı hep yüksek atan şehir şimdi tüm güç kaynaklarından yoksun ve neredeyse tamamen terkedilmiş haldedir ve burayı ele geçiren gücün ne olduğu halen anlaşılmamaktadır.!

Saldırıdan yerin altına sığınarak kurtulan beşli, Moskova’nın uzaylılar tarafından neredeyse tamamen istila edilen bölgesine çıkarlar. Daha önceden nabzı hep yüksek atan şehir şimdi tüm güç kaynaklarından yoksun ve neredeyse tamamen terkedilmiş haldedir ve burayı ele geçiren gücün ne olduğu halen anlaşılmamaktadır. Elektromanyetik dalga enerjisinden oluşan uzaylılar canlı ne varsa hunharca un ufak ederek yokediyor, yollarına çıkan ne varsa anında moleküllerine ayırıp ortadan kaldırıyorlar. Uzaylılar aynı zamanda insanlar tarafından görünmüyorlar fakat elektrik onları ele veriyor. Gündüzler artık çok tehlikeli olduğu için, geriye kalanlar şehirde geceleri ortaya çıkabileceklerini anlıyorlar. Bu sıradışı durum karşısındaki bireysel tepkileriyle yüzleşirken, etraflarında tanıdık olan ne varsa yavaş yavaş yokoluyor.

Yabancı oldukları bu ülkede yardım arayışları sürerken, giderek azalan grup, kendileri dışında hayatta kalan Ruslarla da karşılaşıyorlar ve bu neredeyse görünmez olan istilacıların bazı gizemlerini çözmelerinde yardımcı oluyor; amaçlarını, zayıf yanlarını ve en önemlisi onlarla nasıl savaş verebileceklerini.

Hayatta kalan cesaret oluyor.

Bir New Regency ve Summit Entertainment ortak yapımı olan KARANLIK SAAT (The Darkest Hour)’ın yönetmenliği Chris Gorak, senaryosu ise Jon Spaihts’e ait. Leslie Bohem & M.T. Ahern ve Jon Spaihts’e ait olan hikayeden senaryolaştırılan  filmde  Emile Hirsch (Into The Wild, Milk, Speed Racer); Olivia Thirlby (Juno); Max Minghella (The Ides of March, The Social Network, Agora); Rachael Taylor (Transformers) ve Joel Kinnaman (Snabba Cash, AMC’s “The Killing”)  rol alıyorlar. Tom Jacobson (Ladykillers, Mission To Mars) ve Timur Bekmambetov (Wanted’ın yönetmeni) ise yapımcılar. Monnie Wills yürütücü yapımcı.
KARANLIK SAAT (The Darkest Hour) 3D seçeneğiyle  06 Ocak 2012’de sinemalarda.

Bir yanıt yazın