Karanlık Sular – Dark Waters

KARANLIK SULAR DARK WATERS 07 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA TÜRKÇE ALTYAZILI

FİLM HAKKINDA • Nathaniel Rich’in New York Times Dergisi’nde çığır açan makalesinden yola çıkılan, inatçı çevre savunma avukatı olan Rob Bilott’ın DuPont ve Teflon’un hikayesi. • Film kış aylarında Cincinnati ve Batı Virginia’da çekildi. Çok sayıda gerçek mekanlarda çekim yapıldı. • Mükemmel oyuncu kadrosunun yanında birçok yerel aktör de filme dahil oldu. • Zamanın ve mekânın özgüllüğü, havalı bir gözlemsel stili vurgulamak için zıt yerleri birbirine harmanlanıp görsel bir dille aktarılmıştır. • Mark Ruffalo, Rob ve ailesi ile çok fazla zaman geçirerek onların fiziki yapılarını, jestlerini, yürüdüğü ve yaşadığı yerleri gözlemlemiştir.

HİKAYE HAKKINDA Kariyerini ve ailesini dünyanın en büyük şirketlerinden birinin gizlediği karanlık bir sırrı ortaya çıkarmak ve topluma adalet getirmek için savaşan kahraman bir avukatın (Mark Ruffalo) hikayesi konu alınıyor. Onlarca yıl boyunca birçok insan ölümcül kimyasallara maruz kalmıştır. Çevre savunma avukatı Rob Bilott (Mark Ruffalo), büyük kimya şirketlerini savunan bir avukattır. Büyük çalışmalarının getirisi olarak Cincinnati’de bir hukuk bürosuna ortak olur. Sığırları ölen ve yaşadığı çiftlik alanı harap olan bir çiftçi, o bölgedeki DuPont fabrikasının Batı Virginia bölgesine zehirli atık attığını iddia eder.

Bu olayı çözmesi için avukat Rob Billot’tan yardım ister. Gerçeği öğrenmeyi ümit eden Bilott, şirketteki ortağı Tom Terp’in (Akademi Ödüllü Tim Robbins) yardımıyla 15 yıllık destansı bir mücadelenin başlangıcına işaret edecek bir şikayette bulunur. Bu olay sadece eşi Sarah (Akademi Ödüllü Anne Hathaway) ile olan ilişkisini değil aynı zamanda itibarını, sağlığını ve parasal problemlerini de test edecektir.