Karanlıktakiler

Karanlıktakiler
Egemen (Erdem Akakçe) 30’lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren (Meral Çetinkaya) ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir.
Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Gerisi, kendisini hapsettiği evinde yaşadığı bitmeyen bir huzursuzluk ve tedirgin bir ruhtur. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen’dir. Oğlunun kendisinden ayrılmasına dair en ufak bir düşünce bile bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir.
Egemen’in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, rahat nefes alabildiği, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen’i. Öte yandan patronu Umay’a (Derya Alabora) duyduğu ilgi genç adam için büyük bir açmazdır. Annesinin varlığı bu ilgi önünde koca bir engeldir. Çaresizliği artan Egemen iki kadın arasında sıkışıp kalır.
KARANLIKTAKİLER orta sınıf ahlakının yargısıyla hayatı biçimlenmiş bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, bilerek ya da bilmeden ötekileştirdiklerimizin, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesi.

Tür
– Dram/Gerilim
Gösterim Tarihi – 2 Ekim 2009
Yapım – 2009 – 102 dk

OYUNCULAR
MERAL ÇETİNKAYA
ERDEM AKAKÇE
VE
DERYA ALABORA
ŞEBNEM DİLLİGİL
RIZA AKIN
PINAR TÖRE
SAVAŞ AKOVA
DURUL BAZAN
MERİH ATALAY

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
: GÖKHAN TİRYAKİ
UYGULAYICI YAPIMCI: ESİ GÜLCE
YAPIM: MOST PORDUCTION
YAPIMCI: MUSTAFA OĞUZ
SENARİST & YÖNETMEN: ÇAĞAN IRMAK

Resimler:

Bir yanıt yazın