Kardeşim Benim

KONU: Hakan 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Sakin ve gizemli bir karaktere sahiptir. Her ne kadar magazinden uzak durmaya çalışsa da kardeşi Ozan’la olan küslükleri magazinin ilgisini çekmektedir. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Abisinin tersine dışa dönük, neşeli, esprili, konuşkan ve sosyal biridir.

İki kardeş yıllardır küstür. Uzun zamandır bir araya gelmemiş, hatta babalarının hastalığında bile onu farklı zamanlarda ziyaret etmişlerdir.

Çocuk yaşta annelerini kaybettikten sonra düğün şarkıcısı olan babaları Erkan’la birlikte kasabalarda düğünden düğüne dolaşmış, yarı göçebe bir hayat yaşamışlardır.

Anneleri öldükten sonra babası Ozan’ın tüm sorumluluğunu abisinin omuzlarına yüklediği için Hakan erken yaşta büyümek zorunda kalmıştır. Ozan ise çocukluğun tadını çıkarmış, Hakan’ın yaşayamadığı çocukluğu onun gözleri önünde doya doya yaşamıştır. Bu durum zaman içinde abi kardeş ilişkisini zedelemiş, ikisi de yollarını zıt yönlere doğru çizmişlerdir.

İki kardeşi yıllar sonra bir araya getiren durumsa babalarının cenazesidir. Son görevlerini yerine getirip bir an önce yollarına gitmeyi düşünürken babalarının onlara bıraktığı vasiyet her şeyi değiştirir.
GÖSTERİM TARİHİ: 15 OCAK 2016
DAĞITIM: MARS DAĞITIM
YAPIM: TAFF PICTURES & BRK’S PRODUCTIONS
YÖNETMEN: MERT BAYKAL
SENARYO: ZAFER KÜLÜNK
YAPIM TASARIM: BAŞAK ABACIGİL SÖZERİ
MÜZİK: CEM ÖGET
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: VELİ KUZLU
UYGULAYICI YAPIMCI: “FBR PRODUCTION” – SERDAR ŞEN
KURGU: KORHAN KORYÜREK
SANAT YÖNETMENİ: KAAN KAŞIKIR
KOSTÜM TASARIM: TUBA ATAÇ
YARDIMCI YÖNETMEN: UĞUR KARAASLAN
OYUNCULAR:
BURAK ÖZÇİVİT MURAT BOZ ASLI ENVER
FERDİ SANCAR
BURAK SATIBOL
GÖZDE MUTLUER
ve
NAZAN KESAL
ve     AHMET GÜLHAN

FRAGMAN:

Bir yanıt yazın