Kayıp Çocuk – The Captive

KAYIP ÇOCUK | THE CAPTIVE
2 OCAK 2015’TE SİNEMALARDA

Özet: Dokuz yaşındaki Cassandra babasının lokantadan turta alıp dönmesini beklerken yol kenarına park ettikleri kamyonetlerinin içinden kaçırılır. Polisin soruşturmaları sonucunda Cassandra’nın babası Matthew olayın baş şüphelisi haline gelir. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra’dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmeye devam eder…

Yönetmenliğini Atom Egoyan’ın üstlendiği ve senaryosunu David Fraser ile beraber kaleme aldığı gerilim dolu filmin başrolünde Ryan Reynolds yer alırken kadroda ayrıca Scott Speedman, Rosario Dawson, Mireille Enos ve Kevin Durand gibi isimler yer alıyor.

Bir psikolojik gerilim filmi olan KAYIP ÇOCUK (THE CAPTIVE) çocukları kaçırılan ailelerin kendi iç ilişkilerinin nasıl yerle bir olabileceğini ele alıyor. Film, kurbanın, ailesinin, suçluların ve kanun görevlilerinin arasındaki karmaşık bağları sırayla örerken çocuğun yaşadığı gizemi de yavaşça aralıyor.

RYAN REYNOLDS,MIREILLE ENOS,SCOTT SPEEDMAN,ROSARIO DAWSON,KEVIN DURAND,ALEXIA FAST
SENARYO: ATOM EGOYAN
UYARLAMA: ATOM EGOYAN,DAVID FRASER
YAPIMCILAR :ATOM EGOYAN,PATRICE THEROUX,STEPHEN TRAYNOR,SIMONE URDL,JENNIFER WEISS
MÜZİK:MYCHAEL DANNA
SİNEMATOGRAFİ:PAUL SAROSSY
PRODÜKSİYON TASARIMI
PHILLIP BARKER
SANAT YÖNETMENİ:KIM MCQUISTON

“Kayıp Çocuk – The Captive” için bir yanıt

Bir yanıt yazın