Keriz Parası – Dumb Money

Keriz Parası – Dumb Money

Craig Gillespie’nin yönettiği ve Paul Dano, Pete Davidson, Vincent D’Onofrio ile America Ferrera’in oynadığı Keriz Parası (Dumb Money), 13 Ekim 2023’de Chantier Films dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Konu: Dumb Money, Wall Street’teki senaryoyu tersine çeviren ve GameStop’u (alışveriş merkezi video oyunu mağazası) dünyanın en popüler şirketine dönüştürerek zengin olan sıradan insanların çılgın gerçek hikâyesini anlatıyor.

Reddit ve YouTube’u kullanarak GameStop hisselerini uçuran ve her şeyi başlatan Keith Gill (Paul Dano), Wall Street takımına karşı! (Seth Rogen, Vincent D’Onofrio ve Nick Offerman)

Keith Gill, tüm birikimini GameStop hisselerine yatırarak ve bununla ilgili paylaşımlar yaparak yaşayan sıradan bir adamdır. Sosyal medyadaki paylaşımları patlayınca hem kendisinin hem de çevresindeki herkesin hayatı etkilenir. Bir hisse senedi tüyosu harekete dönüştüğünde, herkes zengin olur; ta ki milyarderler karşılık verene ve her iki tarafın da dünyası alt üst olana kadar.

Paul Dano ve Seth Rogen, küçük yatırımcılar ile milyarderler arasındaki GameStop – Wall Street skandalında kendilerini zıt uçlarda buluyorlar.

Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Paul Dano, Pete Davidson, Vincent D’Onofrio, America Ferrera, Nick Offerman, Anthony Ramos, Sebastian Star, Shailene Woodley, Seth Rogen
Senarist Lauren Schuker Blum, Rebecca Angelo
Süre: 1s 44dk
Tür: Dram, Komedi
Gösterim Tarihi: 13 Ekim 2023
Dağıtım: Chantier Films
İthalat: Pinema Film