Kırkyalan: Biz Dün Gece Ne Yaşadık?

Konu: 1- Sadık, Halime’nin babasını ikna etmiştir ve sonunda sevdiği kızla evlenebilecektir. Sadık’ın çocukluk arkadaşları kutlama için düğünden önce Pınarhisar’a gelirler ve kına gecesi buluşup kendi aralarında bir kutlama yapmaya karar verirler. Masadakiler mezeleri beğenmeyince Tahsin arkadaşlarına Afrika armudu marulayı ikram eder. Marula meyvesini yiyen herkes hayatlarının en kötü ve en komik sarhoşluğunu yaşarlar. Bundan sonra Pınarhisar’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

2- Filmde Tahsin rolünü canlandıran sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur, sürekli söylediği yalanlarla hayatını sürdüren, bu özelliği bilindiği halde herkesin sonunda onun yalanlarına düştüğü, sevimli bir bölge insanıdır.

Edirne’de yaşayan ve ziraat teknikeri olan Kırkyalan Tahsin, çocukluk arkadaşı, eline kız eli değmemiş, uzatmalı aşkı Halime’nin (Melis Sabah) babasını ikna ederek sonunda onunla evlenecek olan Sadık’ın (Ataberk Doğan) düğünü için Pınarhisar’a doğru yola çıkar. Kırkyalan Tahsin’in memleketine dönerken, arabanın arkasında getirdiği bir kasa Afrika armudu marula; düğünü, Sümsük Kamil’i (Timur Acar), asosyal kitap kurdu Koray’ı (Ferdi Sancar) ve belediye başkanını (Berat Yenilmez) içinden çıkılamayacak problemlerin ve maceraların içine sürükler.

Gösterim Tarihi: 20 Aralık 2019
Dağıtım: CJ Entertainment
Yapım: Erdi Yapım, CJ Entertainment
Senaryo: Rüyhan Duralı
Yönetmen: Hamdi Alkan
Oyuncular: Oğuzhan Uğur, Timur Acar, Berat Yenilmez, Zeynep Alkan, Ceren Taşçı, Ferdi Sancar