Kirli Oyun – Freelancers

FREELANCERS-KİRLİ OYUN

New York polisi olan babasının öldürülmesine şahit olmasından on beş yıl sonra Jonas ‘’Malo’’ Maldonado ( Curtis ’50 Cent ‘ Jackson ) polis akademisine girer, mezun olur, ve babasının eski ortağının  , Vito Sarcone ( Robert De Niro ) başını çektiği ahlaksız polislerin bulunduğu bir gruba dahil olur. Malo bu ahlaksız ve şiddetli ortamda daha da derinlere girer , babasının ölümünün arkasında yatan gerçekleri çözmeye başlar, ve tüm bunların arkasında ki kişiye hesap sormak için plan kurmaya başlar. FREELANCERS oyuncuları arasında  CurtisJackson (FIRE WITH FIRE), Forest Whitaker (THE LAST KING OF SCOTLAND), ve RobertDe Niro (NEW YEAR’S EVE) bulunmaktadır . Filmin yardımcı oyuncuları arasında ise Ryan O’Nan, Matt Gerald, Beau Garrett, Malcolm Goodwin, and Robert Wisdom. Dana Delany, ve Vinnie Jonesalso bulunmaktadır.

FREELANCERS’ın yönetmenliğini Jessy Terreo yapmış , senaryosunu  ise L.Philippe Casseus yazdı. Filmin yapımcılığını ise Jackson, Randall Emmett,  George Furla ve Brandon Grimes  yaptı.  Filmin müziklerini ise dünyaca ünlü bas gitarist ve besteci olan  Stanley Clark yaptı.

Synopsis

Jonas ‘ MaloMoldanado ( Jackson ) ve  Queens’deki en yakın dostu  Lucas (O’Nan) ve A.D. ( Goodwin), polis akademisine girmeden once uyuşturucu satıcılığı yapmışlardır.  Akademinin mezuniyet töreninde ,Malo eski sevgilisi Cyn ( Acosta) ile karşılaşır; öpüşürler ve ikisinin arasına hiçbir şey girmemesi adına söz verirler, özellikle de onları geçmişte ayıran Cyn’nin ailesinin. Malo konuşmasını yaparken babasının yarısı kadar polis olabilme isteğini dile getirir ( Malo babasının görev başında öldürüldüğünü sanmaktadır). LYDIA ( Delaney), ‘’kendisi  genç erkek avcısı olan orta yaşlı bir kadın’’ çıka gelir . Lydia’nın  Baş Savcı Yardımcısı olan kocası akademiye girmelerine yardımcı olur. Lydia ,  Malo’ya  çok önemli şeyler  anlatacakken Yüzbaşı Joe SARCONE’nu n( De Niro ) Malo’ya içki göndermesi buna engel olur. Sarcone , Malo’ya eskiden babasıyla birlikte çalıştıklarını ve gecenin ilerleyen saatlerinde kendisiyle buluşmasını söyler. Malo, şehirdeki her uyuşturucuda parmağı olan Sarcone’la buluşmak için  polislerin gittiği özel bir klüp olan Sharky’s e gider. Sarcone , tıpkı babasının yaptığı gibi Malo’ya  iş teklifinde bulunur ve asla ona ihanet etmemesi konusunda uyarır. Malo barda çalışan kızla ( JOEY- Garret ) flört eder.

Sabah Sarcone’un sağ kolu olan LUREU(Whitaker) Malo’yu arabada beklemektedir.Malo’nun ortağı olacaktır. Lucas ve A.D ‘de yeni ortaklarıyla tanışmışlardır.  Lureu, Malo’ya yol yordam gösterir ve sokaktaki satıcılardan tahsilat toplarlar. Üçüde sokaktaki gerçek hayattan eğitimlerini alırlarken asıl polislerin ahlaksız olduklarını farkederler. Lureu ve Malo fahişelerin eve zorla girmeye çalıştıklarını  görür ve dururlar. Evin içinde , Malo ve Lureu uyuşturucu ve para bulurlar. Lureu fahişelerden birini vurur, diğeri ise Malo’nun rozetini kapıp kaçar. Malo kızı takip eder,fakat kız otobüsün altında kalı ve ölür. Malo rozetini geri alır , Lureu ile birlikte Sarcone’nun yanına  giderler. Malo buldukları uyuşturucunun ait olduğu satıcıyı hapisten çıkartıp, malını ona geri satıp,sonra tekrar  ondan tahsilat yapmayı teklif eder. Sarcone bu fikre bayılır, ve Lureu’ya  Malo’yu genel eve götürüp hoş vakit geçirtmesini söyler.

Malo arkadaşları Lucas ve A.D’ye kendi biriminde dönen dolaplardan bahseder ve onlarıda dahil ettireceğine  söz verir. Malo , SULLY’den  tahsilatı  A.D ve Lucas ile birlikte yapmaya ikna eder.  Sully’nin  kapısını tekmeyle açar, içerisini dağıtır, ve Sully’ i benzetirler. Sully Malo’ya gerçek patronun GABRIEL BAEZ olduğunu söyler. Sully’ i pencereden sarkıtıp Baez’in şehirdeki uyuşturucunun başı olduğunu ve Sarcone’un da onun adına çalıştığını   öğrenirler.

Malo, Lydia ‘yı ziyarete gider. Lydia, kocasının  Sarcone hakkında kanıtları edindiğini ve bunun  sonucu olarakta hayatını kaybettiğini söyler. Malo babasının katilinin Sarcone olduğunu öğrenir. Lydia , Malo’ya dosyayı tamamen verir. Babasının itiraflarının olduğu kasedi seyreder.

Malo narkotikten Ajan Jude ile görüşür ve ona Sarcone’u adaletin önüne çıkartmak istediğini söyler. Sarcone , Malo’ya birinin Baez’den  para çaldığını söyler ve bunun içinde Lureu’yu suçlar. Malo’,ya Baez’in yanına gidip olanlarla kendisinin hiç bir ilgisi olmadığını söylemesini ister.  Fakat Malo  tam tersine parayı çalanın Sarcone olduğunu söyler ve Baez’in güvenini kazanmak için Baş savcı yardımcısının dosyasındaki delilleri gösterir. Baez’e araba anahtarı ve  Lureu’nun para ve uyuşturucuyla birlikte bagajında olduğu arabanın  yerini söyler.  Baez’in adamları Lureu’nun işini bitirir. Ajan Jude ve Malo Sarcone’u yakalamak için anlaşırlar. Sonrasında Malo Baez’le buluştuğunda  Cyn ve Lucas’ı  elleri ve ağızları bağlanmış olarak görür. Malo bu ikisinden birini öldürmeye zorlanır aksi taktirde Baez her ikisini de öldürecektir.

Malo, Sarcone’u arabayla alır. Sarcone arabada gizli kamera olduğundan habersizdir. Malo , Sarcone’u babasının ölümü ve tüm yaptıkları hakkında konuşturur. Sarcone babasının bir hain olduğunu bu yüzden de babasını öldürdüğünü söyler. Ajan Jude öğrenmesi gerekeni öğrenmiştir artık. Sarcone arabadan çıktığında Baez işini bitirtir.

Yönetmen
JESSY TERRERO
Senaryo
L. PHILIPPE CASSEUS
Yapımcılar
CURTIS JACKSON, RANDALL EMMETT, GEORGE FURLA
Uygulayıcı Yapımcılar
RICK JACKSON, STEPAN MARTIROSYAN, REMINGTON CHASE,
JEFF RICE, MARTIN RICHARD BLENCOWE, MICHAEL BLENCOWE
Uygulayıcı Yapımcılar
MARK CANTON, BRANDT ANDERSON, IIRO SEPPANEN,
FENG YANG, ANTHONY GUDAS, MICHAEL CORSO
Uygulayıcı Yapımcılar
FREDRIK MALMBERG, DANIEL WAGNER
Uygulayıcı Yapımcılar
BARRY BROOKER, STAN WERTLIEB
Yardımcı Yapımcı
BRANDON GRIMES
Yapım Sorumlusu
BILL STEAKLEY
Görüntü Yönetmeni
IGOR MARTINOVIC
Yapım Tasarımı
PHILIP TOOLIN
Kurgu
KIRK MORRI
Kostüm Tasarımı
MIA QUINN MADDOX
Müzik
STANLEY CLARKE
Kast Direktörü
BARBARA FIORENTINO, CSA AND DANIELLE AUFIERO, CSA
Oyuncular: CURTIS JACKSON, FOREST WHITAKER, ROBERT DE NIRO, RYAN O’NAN, MATT GERALD, BEAU GARRETT, MALCOLM GOODWIN, ROBERT WISDOM, DANA DELANY, VINNIE JONES, ANABELLE ACOSTA, PEDRO ARMENDARIZ, MICHAEL McGRADY, ANDRE ROYO

Bir yanıt yazın