Konak

GENÇLİK İÇİN SERVET HARCADI

Safranbolu’da çekilen “Konak” isimli sinema filminin başarılı bayan yapımcısı Gonca Elmas Akay gerilim tarzı filmlere “Konak” ile yeni bir boyut kazandırdıklarını ifade etti.

30 Ekim tarihinde izleyicisi ile buluşacak olan filmin, gençler kadar, ailelerin de izlemesi gereken bir yapım olduğunu belirten Gonca Elmas Akay, uyuşturucunun gençlerin beyinlerini ve kişiliklerini nasıl etkilediğini ve nasıl toplumsal bir yaraya dönüştüğünü vurguluyor.

“Konak filmi ile bir kampanya başlatmak istediğini belirten Gonca Elmas Akay “sigaraya hayır” kampanyasını başlatanları “uyuşturucuya hayır” kampanyası başlatmaya davet ediyor.

7 gencin 7 günahına 7 cezanın anlatıldığı filmde her günahın temelinde uyuşturucu yatıyor.

Yapımcı, tüm dünyada ve ülkemizde son yıllarda uyuşturucu kullanımın artması ve buna bağlı olarak işlenen cinayetler ya da ölümlerin toplumun önemli bir yarası haline gelmesi üzerine bu filmi yaptığını, herkesin sosyal sorumluluk kapsamında bu tür projelere ağırlık vermesi gerektiğinin de altını çiziyor.

“Pembe gözlüklerle dünyaya bakan, gerçeklerden uzak bir gençlik ve çocuk sorumluluğunu idrak edememiş ebeveynler var oldukça acı olaylar kaçınılmaz olacaktır. Etkin ve sürekli bir kampanya ile uyuşturucu ile mücadeleye ivedilikle başlamak zorundayız” diyen yapımcı sinemanın bu tür toplumsal sorunlara değinmek adına çok önemli bir iletişim aracı ve güç olduğunu bu sebeple “Konak” filmine imza atmanın onurunu yaşadığını da sözlerine ekledi.
Filme bir servet harcayan, kaliteyi en üst düzeyde tutarak hiç bir harcamadan kaçınmayan Akay, genç bir kız annesi olduğundan filmin “anne duyarlılığı” ile çekildiğini, en küçük detaylarla dahi ilgilenilerek psikolog, psikiyatrsit, doktor, avukat dörtgeni danışmanlığında filmin alt yapısını da sağlam oturttuğunu ifade etti.
KÜNYE
Yönetmen : Cem Akyoldaş
Oyuncular : Funda Çetin, Almeda Abazi, Kerem Fırtına, Sevil Uyar, Paşhan Yılmazel, Damla Debre, Ogün Kaptanoğlu, Öykü Akay, Melahat Abbasova, Gökhan Çelebi
Senaryo : Mehmet Akif Turgut, Funda Çetin
Görüntü Yön. : Taylan Sancaktar
Yapım Yeri : Türkiye
Yapım Yılı : 2009
Vizyon Tarihi: 30 Ekim 2009

Resimler:

Bir yanıt yazın