Kubo ve Sihirli Telleri – Kubo and the Two Strings

KUBO VE SİHİRLİ TELLERİ 

Özet: Kubo ve Sihirli Telleri, Oscar adayı Coralin’in yapımcıları, ünlü animasyon stüdyosu LAIKA’dan bir epik, orijinal, aksiyon-macera filmi ve izleyicileri dünyanın harikalarına götüren bir sinema deneyimi.

Fantastik, antik Japonya’nın dik kayalı kıyılarında Kubo adında bir çocuk, denizin yukarısındaki yüksek bir tepede yaşamaktadır. Her zaman zeki ve iyi kalpli olan pejmürde sokak çocuğu Kubo (Game of Thrones’dan Art Parkinson’ın seslendiriyor), mütevazı bir gündelik hayatı zorlukla sürdürmekte, küçük balıkçı köyünün halkını, origami katlamalarından çılgın hikayeler uydurarak şaşırtmaktadır.

Hikayeleriyle büyülediği köylüler arasında Hosato (George Takei), Hashi (Cary-Hiroyuki Tagawa) ve Kameyo da (Oscar adayı Brenda Vaccaro) bulunmaktadır. Gecelrei Kubo, ayın yükselmesi ve yerini almasıyla ortaya çıkan trans hallerine giren soluk ama muhteşem annesiyle ilgilenir.

Bu oldukça sessiz yaşam, Kubo’nun antik bir kan davasını gütmek üzere gökyüzünden şiddetle gelen bir ruhu geçmişinden kazayla çağırmasıyla bozulur.  Artık kaçışta olan Kubo, güçlerini vahşi, ciddi Maymun (Oscar ödüllü Charlize Theron) ve hayalci samuray Böcek’le (Oscar ödüllü Mathew McConaughey) birleştirir. Ailesini kurtarmak ve dünyanın gördüğü en büyük samuray savaşçısı olan şehit babasının gizemini çözmek için heyecanlı bir sefere çıkar. Kubo, babasından kalan, aranılan eşyaları; Delinmez Zırh, Kırılmaz Kılıç ve Yara Almaz Kask’ı bulmak zorundadır.

Yeni arkadaşları ve sihirli müzik enstrümanı, sevgili şamiseninin yardımıyla Kudo’nun seferi Uzak Diyalar’ın inleyen kar fırtınalarına, sualtındaki Göz Bahçesine ve tehlikeli Bambu Ormanı’na doğru sürüklenir. Her yeni güç ve karakter sınavıyla kendi sihirli güçlerini öğrenen Kubo, mirasının sırrını ortaya çıkarmak, ailesini yeniden bir araya getirmek ve kahramanlık kaderini yerine getirmek için intikam peşindeki Ay Kralı (Oscar adayı Ralph Fiennes) ile kötü ikiz kız kardeşlerin de (Oscar adayı Rooney Mara) aralarında yer aldığı tanrılarla ve canavarlarla savaşmak zorundadır.

Bir LAIKA yapımı. Kubo ve Sihirli Teller. Charlize Theron, Art Parkinson ve Ralph Fiennes, George Takei, Cary-Hiroyuki Tagawa, Brenda Vaccaro ile Rooney Mara ve Matthew McConaughey. Kostüm Tasarımcı Deborah Cook. Müzik Dario Marianelli. Kurgu Christopher Murrie. Yapım Tasarımcı Nelson Lowry. Görüntü Yönetmeni Frank Passingham. Yapımcılar Arianne Sutner, Travis Knight. Hikaye Yazarları Shannon Tindle, Marc Haimes. Senaryo Yazarları Marc Haimes, Chris Butler. Yönetmen Travis Knight.

Bir yanıt yazın