Küçük Prens – The Little Prince

Küçük Prens
(The Little Prince)

Konu: İdealist bir anne ile çalışkan ve bir o kadarda meraklı kızının yeni bir yere taşınmasıyla başlayan hikâyede, küçük kız ilginç görünümlü fakat son derece iyi kalpli bir pilot ile tanışır. Küçük kız, zamanla bu yaşlı pilotun enteresan dünyasını keşfetmeye başlar. Yaşlı Pilot, yeni arkadaşına her şeyin mümkün olduğu olağanüstü bir dünyayı anlatır. Bu olağanüstü dünyayı yavaş yavaş keşfetmeye başlayan Küçük Kız, Küçük Prens’in evrenine doğru büyülü ve heyecanlı bir yolculuğa çıkar.

Küçük kız giderek sevmeye başladığı bu yeni dünyada çocukluğunu yeniden keşfetmeye başlayarak; arkadaşlık ve dostluk kavramının ne kadar önemli olduğunu, doğru olan şeylerin ancak kalbimizle görülebileceğini anlar.

Yapım Notları:

Antoine de Saint-Exupery’nin 1942’de yayınlanan çok sevilen başyapıtı Küçük Prens kitabından esinlenerek, senaryosunu Kung Fu Panda filminin eş yönetmeni Mark Osborne tasarlamıştır.

Yüksek seviyede bir animasyon çekebilmek için uluslararası çizim profesyonelleri Paris ve Montreal’de bir araya geldi. Filmin orijinalinde ünlü oyuncu Rachel McAdams anneyi, Marion Cotillard gülü, James Franco tilkiyi, Jeff Bridges pilotu, Mackenzie Foy küçük kızı ve Küçük Prens’i ise yeni yetenek Rilep Osborne seslendiriyor.

Gösterim Tarihi: 23 Eylül 2015
Dağıtım: Mars Dağıtım
İthalat: Medyavizyon Film
Yönetmen: Mark Osborne
Sanat Yönetmeni: Carole Kravetz Aykanian, Matt London
Yapımcı: Dimitri Rassam, Aton Soumache
Müzik: Richard Harvey, Hans Zimmer
Süre: 108 dk,
Tür: Animasyon, Aile
Seslendirenler:
Küçük Prens: Ahmet Taşar
Küçük Kız: Elif Acehan
Tilki: Hakan Vanlı
Anne: Özden Ayyıldız
Yaşlı Adam: Ender Yiğit

Bir yanıt yazın