Kule Soygunu – Tower Heist

KULE SOYGUNU

Özet: Ben Stiller ve Eddie Murphy, Kule Soygunu adlı komedide kendilerini dolandıran Wall Street üçkağıtçısından intikam almak için sert oynayan bir ekibin liderleri rolünde. Lüks bir Central Park konutundaki işçiler, teras katındaki milyonerin kendi emeklilik paralarını çaldığını keşfettiklerinde, en büyük intikamı planlarlar: Adamın kendilerinden çaldığını geri almak için yapılacak bir soygun…

Queens’in yerlisi Josh Covacs (Stiller), New York kentinin en lüks ve en iyi korunan konutlarından birini 10 yıldan uzun süredir yönetmektedir. Onun dikkatli gözlerinden hiçbir şey kaçmaz. Josh’un binasının en tepesindeki en gösterişli dairede yatırımcılarından iki milyar dolar çaldıktan sonra yakalanan Wall Street devi Arthur Shaw (Alan Alda) ev hapsindedir. Aldatılanlar arasındaki en zorlu kişiler kim midir? Maaşlarını Arthur’a emanet eden kule çalışanları.

Josh’un ekibi Arthur’un bu mükemmel suçtan paçayı yırtmasından sadece birkaç gün önce neredeyse imkansız olan şeyi planlaması için sağlam dolandırıcı Slide (Murphy)’a başvurur. Amaçları Arthur’un korunaklı dairesinde saklandığına emin oldukları şeyi çalmak. Bu acemi soyguncular amatör olsalar da binayı herkesten iyi biliyorlardır. Binayı yıllardır korudukları ama bunu fark etmedikleri ortaya çıkar.

Yönetmen BRETT RATNER (Rush Hour series, X-Men: The Last Stand, Red Dragon) Akademi ödüllü yapımcı BRIAN GRAZER (8 Mile, A Beautiful Mind, American Gangster) ile birlikte Kule Soygunu’nun yetenekli kamera arkası ekibini yönetmiştir.  Eddie Murphy ve KIM ROTH (Inside Man, Insomnia)’un aksiyon komedisinin yapımcısı Grazer’dır. Filmin hikayesi ADAM COOPER (Accepted) & BILL COLLAGE (Accepted) ve TED GRIFFIN’e (Ocean’s Eleven), senaryosu ise Ted Griffin ve JEFF NATHANSON’a (Catch Me If You Can) aittir.

Görüntü yönetmeni  DANTE SPINOTTI (The Insider, L.A. Confidential), editör MARK HELFRICH (X-Men: The Last Stand, Rush Hour trilogy), yapım tasarımcı KRISTI ZEA (Revolutionary Road, The Departed), kostüm tasarımcı SARAH EDWARDS (Salt, Michael Clayton) ve besteci CHRISTOPHE BECK (The Hangover, Red) uzun süredir birlikte çalışan ama Ratner’ın ekibinde yeni olan sanatçılardır.

Kule Soygunu’nun sorumlu yapımcıları BILL CARRARO (The Adjustment Bureau, The Golden Compass) ve KAREN KEHELA SHERWOOD’dur (A Beautiful Mind, Inside Man).

Yönetmen: Brett Ratner.
Yazanlar: Adam Cooper & Bill Collage, Russell Gewirtz, Rawson Marshall Thurber, Ted Griffin, Lieslie Dixon, Noah Baumbach, Jeff Nathanson.
Yapımcı: Brian Grazer, Eddie Murphy.
Uygulayıcı Yapımcı: Kim Roth, Karen Kehela Sherwood, Bill Carraro.
Oyuncu Kadrosu: Ben Stiller, Eddie Murphy, Matthew Broderick, Tea Leoni, Gabourey Sidibe, Casey Affleck, Stephen Henderson, Judd Hirsch, Michael Pena ve Alan Alda.
Gösterim Tarihi:
4 Kasım 2011

Resimler:

Bir yanıt yazın