Lübbey’in Laneti: İfritler

Lübbey’in Laneti: İfritler

Her şey Manisa Salihli ile Ödemiş sınırında bulunan ve hayalet köy diye anılan Lübbey Köyü mezarlığında başlar. Metin ölen babasının eşyaları arasında bulduğu çok eski bir haritayı cinci hoca lakaplı bir kadına götürür. 300 yıl önce yapılan haritada hazine sandığının gömülü olduğu bir mezar işaretlidir. Hazine bulma ümidiyle kazılan mezardan çıkan küçük kutu açıldığında 300 yıl önce içinde hapsedilmiş cinler ortaya çıkar ve lanet başlar. Cinci Hocanın verdiği muska sayesinde ifritenin lanetinden kurtulan Metin, 5 yaşındaki kızı Dileği de alır ve kaçar. Metin 22 yıl sonra muskayı kızına verir ve intihar eder.

Metin’in kızı Dilek, arkadaşları ile babasının vasiyetini yerine getirmek ve laneti sona erdirmek için 22 yıldır hiç kimsenin gitmediği ve gidenlerin ortadan kaybolduğu Lübbey köyüne gider. Arkadaşlarını birer birer kaybeden Dilek kendisini 22 yıl önce köyde çıkan yangından kurtaran Asiye ile karşılaşır. İfritlerin laneti ve dehşet dolu ölümlerle yüz yüzedir.

Yönetmen: Metin Yücel
Oyuncular: Firengiz Orucova, Metin Yücel, Melda Yazgı, Erdal Yavan, Tevfik İnceoğlu, Seda Canbolat, Mesut Arslan, Emrah Arat
Senaryo: Metin Yücel
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Demirhan
İdari Yapım Amiri: Erdal Yavan
Sanat Yönetmeni: Mesut Arslan
Yapım: Baran Film
Yapımcı: Bülent (Baran) Arat
Gösterim Tarihi: 07 Ocak 2022
Dağıtım: MC Film