Malefiz – Maleficent

MALEFICENT (3D)
DISNEY

Disney, 1959 klasiği “Uyuyan Güzel”in en ikonik kötü karakterinin anlatılmamış hikâyesi olan “Maleficent”ı sunar… Görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadın olan Maleficent, barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için sakin bir hayata sahiptir; ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, toprakların uyumunu tehdit edene kadar… Maleficent, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrar ve bu yüzden o saf kalbi taşa dönüşür. İntikam hırsıyla dolan Maleficent, insanların kralıyla destansı bir savaş verir ve sonuç olarak yenidoğan çocuğu Aurora’yı lanetler. Çocuk büyüdükçe Maleficent, Aurora’nın krallıkta başarıyı ve Maleficent’ın gerçek mutluluğunu sağlayacak anahtar olduğunu fark eder.

“Maleficent,” 1959 klasiği “Uyuyan Güzel”in en ikonik kötü karakterinin anlatılmamış hikâyesinde, Maleficent’ın kalbini taşlaştıran ve onun, bebek Aurora’yı lanetlemesine yol açan olaylar anlatılıyor.
Filmin kadrosu şöyle: Angelina Jolie (Maleficent), Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Miranda Richardson, Juno Temple ve Lesley Manville. “Maleficent”ın yapımcısı Joe Roth, yönetmeni Robert Stromberg. Sorumlu yapımcılar; Angelina Jolie, Don Hahn, Matt Smith, Palak Patel ve Sarah Bradshaw. Senarist Linda Woolverton. “Maleficent” 30 Mayıs’ta 2014’te sinemalarda gösterime girecek.

Tür: Aksiyon-Macera
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2014
Oyuncu Kadrosu:  Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Miranda Richardson, Juno Temple, Lesley Manville
Yönetmen: Robert Stromberg
Yapımcı: Joe Roth
Sorumlu Yapımcılar: Angelina Jolie, Don Hahn, Matt Smith, Palak Patel, Sarah Bradshaw
Yazan: Linda Woolverton

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644859783756″]

Bir yanıt yazın